Mücadele serisi devam etmeli

03/12/2018 22:10 563

Adana Demirspor’u  bu sezon Hakan Kutlu ve Yılmaz Vural ile başlayan ikinci dönem olarak değerlendirebiliriz.

Mutlaka Hakan hoca da iyi şeyler yapmak için kolları sıvadı ancak istenilen bir türlü olmadı. Dolayısıyla  göreve getirilen  Yılmaz Vural, Adanaspor derbi maçıyla göreve  başladı. İlk maçında takımını ayağa kaldıran Yılmaz Vural,  oyuncularının mücadele gücünü yükseltmeyi başardı. Bu maçta takım galip gelebilirdi ancak 86. Dakikada gelen talihsiz gol buna engel oldu.

Derbi maçın sonrasında Demirspor ile ilgili olarak -bu mücadele gücünü Boluspor maçında da sergileyebilecek mi?-  sorusuna yanıt arandı.  Zira bu sezon mücadele anlamında Demirspor peş peşe hiç seri yapamamıştı.

Boluspor maçı gelip çattığında kadroyu bozmadan sahaya süren Yılmaz hoca, bu anlamda da istikrardan yana oldu. Takımın maça başlarken kaptırdığı bir iki top ev sahibi takım lehine tehlike olsa da kısa zamanda toparlayan Demirspor’un peş peşe goller bulması  oyuncuların hangi noktada olduğunu gösterdi. Buradaki önemli nokta Demirspor’un üçüncü bölgede sağlı sollu ve orta sahasıyla çoğalması oldu.  Orhan ve Orkan’ın attığı goller bununu göstergesi.

Ancak ikinci yarı ferdi hatalar maçın 2-2’ye gelmesini sağladı. Hakan Bilgiç’te müthiş öz güven var. Ancak bu öz güven hem kendi hem de Demirspor’un başını ağrıtıyor. Adanaspor ve Boluspor maçları bunun göstergesidir.  Neyse ki beraberlik golünden sonra Pote sahneye çıktı de takım 3 puanı almayı başardı.

Teknik direktör Yılmaz Vural’ın başarı matematiğindeki dört maçta 8 puan alacağız durumu işlemeye başladı.  Eğer böyle gider ve daha fazlası da olursa Demirspor ikinci yarıya daha farklı bakabilir. 

Teknik direktör Yılmaz Vural’ı kutladığım diğer bir konu ise performansta geri kalan hiçbir oyuncusunun gözünün yaşına bakmaması. Çağlar örneğinde olduğu gibi. Oyuncular artık formayı giyebilmek için büyük çaba sarf edecekler.  Gördüğümüz kadarıyla da hoca, kim iyiyse onu sahaya atıyor.

Sonuç olarak  Adana Demirspor için kaybolan umutlar yeniden kendini gösterdi. Umarım Giresun ve Balıkesirspor maçlarında da istenilen galibiyetler alınır.  Önemli olan mücadele serisinin devam etmesidir.