MORALLER YERİNDE

18/07/2018 22:33 1451

 

Adana Demirspor kampında futbolcuların çabuk kaynaşması teknik ekibi sevindiriyor. Rakiplerinden geç yapılan transferler ve yeni bir araya gelen futbolcuların nasıl bir performans çizecekleri merak konusu.

Rakip takımlara baktığımızda Adana Demirspor'dan daha iyi durumda gözükmeleri normal. Ancak burada kaliteli bir futbolcu topluluğunun olduğunu da unutmamak gerekir. Ben inanıyorum ki en kısa zamanda oynayacakları futbol ile rakiplerinin korkulu rüyası olacaklardır.

Geçtiğimiz sezon küme düşerek Spor Toto 1. Liginde mücadele edecek olan takımların ellerinde kalan futbolcuların dışında yaptığı transferler ile lige ağırlığını koymasını bekliyorum.

Osmanlıspor, Karabükspor ve Gençlerbirliği küme düşmelerine rağmen kaliteli isimleri kulüpten ayrılsalar da elde kalan isimlerin Süper Lig tecrübesine sahip olduklarını unutmamak lazım. Muhakkak bu üç takım bu sezon tekrar Süper Lige çıkmak için var güçleri ile mücadele edeceklerdir.

Adana Demirspor'un en büyük şansı Murat Sancak gibi futbolu seven ve başarılı olmak için elinden gelenin en iyisini yapması beni şahsen ilerisi için umutlandırıyor. Yapılan transferler ortada, henüz "sır gibi saklanan" yeni transferler de yoldalar.

Bu sezon son derece çekişmeli ve bir o kadar da zevkli bir lig bizi bekliyor. Önceden şu takım şampiyon olur, şu takımlar ilk altı takım arasına girmek için mücadele ederler demek son derece yanıltıcı oluyor. Örneğin geçtiğimiz sezon Giresunspor'un bu ligi göğüsleyeceğini beklemiştik. Ancak istikrarsız bir görüntü çizmesi onu hedefinden çok uzaklaştırdı. Altınordu, Ümraniye ve Gazişehir takımları süpriz ataklar yaparak lige renk katan takımlar oldular.

Liglerin başlamasına sayılı günler kaldı. Biz diğer takımlardan geç toparlanıp kampa gitsek de, tecrübeli ve bu ligi iyi bilen teknik ekibimiz ve futbolcularımız ile aradaki farkı çabuk kapatacağız. Futbolda kaliteli futbolcuların bir araya gelmesi son derece önemlidir. Yapılan transferlerde genç isimler ile yapılan mukaveleler, önümüzdeki sezonu da düşünerek yapıldı. Artık Adana Demirspor'un da kalıplaşmış bir kadrosu olacak