Mevlana bunu mu kastetmişti acaba?

20/09/2018 22:57 1702

Mevlana’nın bir sözü vardır herkesin bildiği ‘Gel ne olursan ol yine Gel’ bu söz siyasete de yansıdı. Geçtiğimiz günlerde bir baktım ki bir eski belediye başkanı otobüs duraklarında ilana çıkmış ‘Çukurova için’ demiş, ‘Seyhan için’ demiş, ‘Adana için’ demiş, ‘Türkiye için’ demiş… Eski belediye başkanlığı unvanlarını yazmış ama nereye ve neye aday olmak istediğini yazmamış her yeri sıralamış. Gel gel mi yapıyor siyasi partilere diye düşündüm sonra ‘yok canıııım’ dedim kendi kendime ‘sanmıyorum’ dedim. Ama öyleymiş baksanıza afişe..! Başkan Mevlana’yı yanlış mı anlamış sanki!

 

 

Tanımakla başlar her şey

Artık Munzur, su sporları ile anılacak. Hayırlı olsun. Tabi bu Tunceli’de gerkeçleşen onlarca ilkten bir tanesi sadece. Tunceli Tunceli olalı böyle hizmet görmedi. Sebebi malum, Tunceli’nin Adanalı bir Valisi var. Tunceli’nin bir Tuncay Sonel’i var. ‘Hızır Vali’ desek yeridir. Tanımakla Başlar her şey sloganıyla hizmetler yağdıran Vali Tuncay Sonel’i iyi tanıyın. Sıkı Adana Demirsporlu Valimiz Sonel, hayırsever gönlü zengin ve gerçek bir devlet adamı. Bu devletin, Süper Vali rahmetli Recep Yazıcıoğlu gibi, Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan gibi ve siz Hızır Vali Tuncay Sonel gibi insanlara ihtiyacı var. Her daim var olasınız İnşallah.

Karataş’a metro seferleri başladı!
Geçtiğimiz hafta sonu şöööyle bir Akdeniz’in İncisi Adana’mızın gerdanlığı Karataş’a gidip bir deniz-balık-şalgam keyfi yapayım dedim. Çocuklar yolda giderken, ‘baba baba Karataş’a metro seferi başlamış’ dediler. ‘Dalga mı geçiyorsunuz’ dedim. Bak dediler işte şu fotoğraf,  bu diyaloğun ardından çekildi. Haklılarmış çocuklar, bu nedir kardeşim tren katarı gibi küçücük motora dizilmiş tüm aile, ne kask var ne de bir …  neyse neysediyeceğim o ki kendinizi önemsemiyorsanız çocukları düşünün be kardeşim!

 

 

Demedi demeyin TUŞ eder geçer vallahi

Emrah Kozay genç, dinamik, enerjik ve güler yüzü hiç eksilmeyen bir siyaset adamı. Yerinde durduğunu görmek mümkün değil.  Başarılı mı evet başarılı. Bu başarıda ekibinin büyük payı var Hacı Karaaslan, Erdal Biber, Şeniz İl ve adını sayamadığım daha bir çok deneyimli ve sevilen isim başkan Kozay’ın yanında. Hele bir de meslektaşım Vural Köse var ki zehir zemberek. Eeee bu kadar iyi bir kadro ve başkandaki bu samimiyet olduğu sürece kimse güreşe doymaz, Emrah Kozay, tuş eder geçer vallahi.

 

Dillere destan

Şimdiki aşklar saman alevi gibi, bugün var yarın yok! Eskiden böyle miydi, saygı ve sevgi her şeyin başında gelirdi. İşte o eski aşklardan dillere destan bir tanesi; Erdal Fernergiz ağabeyimiz ve sevgili eşi. Baksanıza çifte kumrular gibiler. Allah bozmasın  41 kere maşallah.

 

 

Çimdik

Mesleğine saygı duymayan ve fitne fesat peşindeolanları çimdikleyeyim akıllarını başlarına alsınlar. Onlara bir çift sözüm var: ‘Keser döner sap döner’ bayanlar, baylar…

 

Haşarı soruyor

-Adana Barosu’nda ikinci Veli Küçük dönemine gidildiğini ve Başkan Küçük’ün “Aydınlık ve güneşli yarınlara inancımız tamdır” dediğini biliyor musunuz?

-Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın esnaf ziyaretlerine aralıksız devam ettiğini biliyor musunuz?

 

-Adana Lezzet Festivali’ne sayılı günler kaldığını biliyor musunuz?

-ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’in yönetimi ile birlikte çok güzel işlere imza atmaya devam ettiğini biliyor musunuz?

 

-İster siyaset, ister spor, ister bürokrasi olsun Vahit Sırlıbaş’ın her camiadan dostlarının yanında, çok büyük hatırı olduğunu ve çok sevildiğini biliyor musunuz?

 

-AK Parti Adana Milletvekili Adayı Mehmet Gazioğlu’nun, Başkent Üniversitesi, Avrupa Birliği ve Uluslarası İlişkiler Enstitüsü’nde, Yüksek Lisans programına kabul edildiğini biliyor musunuz?

 

-Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın İncirlik’te incelemelerde bulunduğunu biliyor musunuz?

 

-Ayfun Kaplan’ın Karataş Belediye Başkanlığına adaylığı için önce Hüseyin Sözlü’den sonra da Devlet Bahçeli’den icazet alıp yola çıktığını biliyor musunuz?

 

-AK Gençlik’in ilçe sandık kurullarını gerçekleştirdiğini biliyor musunuz?

 

-Mehmet Güç’ün Karataş’ta hatırı sayılır bir siyasi birikim yaptığını biliyor musunuz?

 

Günün İsmi

Adana’ya artı değer katan işadamı Halil AVCI

 

Günün Sözü

“Düşünceleriniz ne ise, hayatınız da odur. Hayatınızı değiştirmek istiyorsanız, düşüncelerinizi değiştiriniz.”MarcusAurelius

 

 

Günün Kitabı

AZ DAHA ÇOKTUR

 

Yazar: Fatih GENEL