Mevcutlar da gidince ne yapacaksınız bakalım!

13/09/2018 12:35 1521

CHP, yerel seçimlerde ‘mutlaka alınması gereken’ 6 ili belirledi. Aralarında Adana’n da yer aldığı 6 ilde yerelde, Millet İttifakı tabanında karşılığı olan adaylar gösterilecek. 24 Haziran seçimlerinin ardından uzunca bir süre iç tartışmalar yaşadıktan sonra yerel seçimlere yönelik hazırlıklara başladı. Partide, yerel seçimlerin özellikle büyükşehirlerde 'eldeki belediyeleri korumak, elde olmayanları almak' parolasıyla yürütülmesi amaçlanıyor. Halen İzmir, Eskişehir, Muğla, Aydın, Hatay ve Tekirdağ CHP'li başkanlar tarafından yönetiliyor. CHP'liler, Yerel seçimlerde olası bir AKP-MHP ittifakının bu büyükşehirlerde de CHP için tehdit olabileceği görüşlerini abartılı buluyor. Siz abartılı bulmaya devam edin bakalım beyler mevcutlar da elden gidince ne yapacaksınız bakalım!

 

 

 

Kim bu ilçe başkanı..!

Söylenenlere göre; bir partinin bir ilçesinin ak saçlı başkanı, sağda solda “ben bu parti yüzünden tarlamı sattım parasını çıkarmadan buradan hiçbir yere gitmem” diyormuş. Şuradan şuraya ilçesindeki muhtarlara gitmeyen ilçe başkanının, koltuktan kalmamasının nedeni belli oldu. Kalkarsa altından alacaklar demek ki! Koltuğu almadan adamın parasını verin de adam gibi bir ilçe başkanı otursun oraya bari. Belki daha doğru yönetilir ilçe teşkilatı hı..ne dersiniz?

 

 

Saydam Caddesi esnafı memnun

Hafta sonu şöyle bir Saydam Caddesi’nden geçeyim bir Adana klasiği yapayım dedim. Bir de ne göreyim bir trafik ekibi elinde fotoğraf makinesi sağlı sollu park eden araçları çekiyor ve hoparlöründen anons ediyor “araçlarınızı bulunduğu yerden kaldırın” diye. Sonra bir tur daha atıp geri geliyor fotoğrafını çektiği araçlar hala yerindeyse plakasına ceza yazıyor. Valla birkaç esnafa sordum bu uygulamadan oldukça memnunlar. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyorlar. Esnaf memnun olunca vatandaş ta memnundur mutlaka. O caddeden geçen sürücülerin sıkışıklık yüzünden ne zor anlar yaşadığını düşününce onlar adına da bir teşekkür etmek gerekiyor denetlemeler için Emniyet Müdürlüğü ve bağlı birimlerine.

 

Reşat Hoca çok yaşa…

Geçtiğimiz günlerde doğum gününü kutlayan spor camiasının sevilen ismi aynı zamanda gazetemizin spor yazarı Reşat Yılmaz için sosyal medyada bir film hazırlamış sevenleri. İzledim çok güzeldi gerçekten. Hoca da o kadar mutlu olmuş ki, sosyal medyadan “tüm canlar, iyi ki varsınız...Eksik olmayın, hepinizi seviyorum.” Mesajı paylaştı. Çok yaşa Reşat Hocam doğum günün kutlu olsun.

 

Çimdik

Kış yaklaşıyor mahallelerde yine evleri su basma işi olmadan yetkilileri bir çimdikleyeyim de hatırlatayım istedim.

 

Haşarı soruyor

 

-CHPSaimbeyli İlçe ÖrgütüDanışma Kurulu toplantısına CHP’nin üç Milletvekili Ayhan Barut, Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut’un katıldığını biliyor musunuz?

-Necmi Uçar’ın TVA Genel Yayın Yönetmenliğine getirildiğini biliyor musunuz?

-AK Partili Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın ablasının eşinin vefat ettiğini biliyor musunuz?

-İbrahim İspaha’nın Türkgün Gazetesi Adana İl Temsilciliği görevine atandığını biliyor musunuz?

-CHP’de hangi ilçe teşkilat başkanının ‘Ben bu parti için tarlamı sattım parasını çıkarmadan bu koltuğu bırakmam’ dediğini biliyor musunuz?

 

-Bir partinin ilçe başkanının bir muhtara gidip çay içip kalktığını onca yıllık muhtarın ise kendisini hiç tanımadığını, kısaca ilçe başkanını hiçbir yere gitmediği için mahalle muhtarlarının bile tanımadığını biliyor musunuz?

 

-Aladağ'da 11'i çocuk 12 kişinin hayatını kaybettiği yurt yangını davasında yargılanan son 2 kişinin de tahliye edildiğini biliyor musunuz?

 

Günün İsmi

Adana Demirspor Teknik Direktörü HAKAN KUTLU

 

Günün Sözü

“Adalet, milletlerin ekmeğidir; milletler daima adalete acıkırlar.”

Herakleitos

 

 

Günün Kitabı

PUTİN

YÜZÜ OLMAYAN ADAM

 

Yazar: MASHA GESSEN