Lig yeni başlıyor

11/09/2018 04:46 1403

 

Adana Demirspor için lig yeni başlıyor.

Bunun başlıca sebepleri var. Ve en önemli sebepleri arasında sıkıntılı kongre süreciyle birlikte buna bağlı olarak kurulan takım.

Teknik Direktör Hakan Kutlu daha hazırlık aşamasında Adana Demirspor’un hazır olabilmesi için ortalama 4 haftaya ihtiyacı olduğunu sürekli dile getirdi. Rotasını şampiyonluk için belirleyen yönetim ve camia da bu bilinçle hareket ederek ilk 4 haftayı takip etti.

Gelinen noktada İstanbul beraberliği ile birlikte toplanan 7 puan var. Transfer dönemiyle birlikte gidenler ve gelenler ile birlikte Hatay maçı ile birlikte ilk 11ve yedek kulübesi için bir yapılanmaya gidileceği gerçek. Hakan Hoca Hatay maçına takımınn daha hazır olacağını söyledi ve lige verilen arada hazırlık maçı yerine çift idman yaptırmayı tercih etti. Çünkü takımın antrenman anlamında halen eksiği olduğunu düşünüyor. Buda sezona başlarken Adana Demirspor’ un ne kadar handikaplı olduğunu gösteriyor. Ancak Hakan Kutlu’nun eksikliklerin farkında olduğunu düşünüyor ve gerekli önlemleri alacağına inanıyorum. Bununla beraber geldiği günden bugüne kilo sorununu yavaş yavaş atan ve her ne kadar istenilen kiloda olmasa da en azından ilk 11olmasa bile kadroda yer bulmalı diye düşündüğüm Anderson, belli süreler almalı düşüncesindeyim.

Kısacası Adana Demirspor için lig Hatay maçıyla birlikte yeniden başlayacak. Takımın önünde bir galibiyet serisi yakalayabilmesi uygun maçlar var. Adana Demirspor bu ritmi bulursa ilerisi için daha iyi sinyaller alabiliriz. Evet tekrar etmekte fayda var Adana Demirspor için lig yeni başlıyor.