KUTLU, BU NE HAL?

04/09/2018 06:21 1531

 

Adana Demirspor ne hikmetse evinde oynadığı maçlarda “eli ayağına dolaşıyor”, Henüz maçın başında yenilen goldeki hatayı amatör takım futbolcuları yapmazdı. Kontratağı yiyorsun, kanattan rakip çizgiye kadar inip orta yapıyor, bizim defans çevre kontrolü yapacağına topa bakıyorlar. Tamam topun yönüne bakacaksın ancak sağına-soluna bakmayı da unutmayacaksın.

Peroviç sanıyorum en rahat golünü Adana Demirspora karşı atmıştır. Takımda ayakta kalan sadece iki isim vardı, Biri iki gol yemesine rağmen kaleci Çağlar, diğeri de aldığı parayı hak etmek için çırpınan Pote.

Şampiyon olmak istiyorsan, öncelikle sahanda puan kaybetmeyeceksin. İstanbulspor geçtiğimiz hafta sahasında Altay takımından 5 gol yedi. Saha ve seyircinin desteği ile bu maçı kopartması gerekiyordu. Orta saha son derece yetersiz, kenarlar çalışmıyor. Pote kenara geliyor, orta alana geliyor, hatta defanstan da top çıkartıyor.

Teknik direktör Kutlu’nun son derece dikkatli olması gerekiyor. Yapılan hataları en aza indirgemesi gerekir. Orta alanın pas hataları ayrıca hiç yakışmıyor. Bu kadar üst düzey futbolcuların olduğu bir takımın bu kadar fazla pas hatası yapması yadırganıyor.

Milli maç arasında takımı toparlamasını bekliyoruz. Göz açıp kapatana kadar 4 hafta geride kaldı. Şampiyonluğa oynayan bir takımın bu kadar basit goller yememesi gerekiyor. Sanıyorum sistemde değişiklik yapması gerekiyor. Bu arada yapılacak antrenmanlar ve taktiksel çalışmalarla daha diri ve istekli bir takım görmek istiyor taraftarlar.