KULÜBÜ DÜŞÜNEN YOK

03/06/2018 22:39 2113

Adana Demirspor’da senelerden beri aynı senaryo uygulanıyor. Başkanlar fazla sık değişmezken yönetimlere alınan yeni isimler ile yola devam ediliyor.

Aralarında bu işten anlayan bir elin parmakları kadar dahi yok. Ancak sorsan öyle atıp tutuyorlar ki, sanki adamların futbol geçmişleri başarılar ile dolu. Her gelen başkan ve yönetim, 15-20 futbolcu alıyor, kendi kafasına göre teknik direktör seçiyor. Ondan sonra yaptıkları toplantılarda “HAYAL SATIYORLAR” insanların “UMUTLARI” ile dalga geçiyorlar.

Neymiş efendim, şampiyonluğa oynayacak tarım kurmuşlar, bütçeyi ona göre yapmışlar vs.

Artık bu gibi söylemleri kimse yemiyor…

Benim tek üzüldüğüm “CEFAKAR TARAFTAR”. Harçlıklarını biriktirerek Adana Demirspor maçlarına gidenler var aralarında. Taraftar dernekleri ellerinden geldiğince gelenlere yardımcı oluyorlar, tabi bir noktaya kadar.

Bu takımı şampiyon görmeleri hakları değil mi? 20 seneyi aşkındır Süper Lig hasreti çeken bu camiaya bu işten anlayan vizyon sahibi bir Allah’ın kulu gelmeyecek mi?

Gerçi gelenleri de “SUDAN SEBEPLER İLE” kulüpten uzaklaştıranlar var. Niye kimse çıkıp ağzını açmıyor?

Cuma günü kongre var. Yine bildiğimiz isimler çıkacaklar ve bu borç yükünün altına cesaret ile girecekler. Borçları azaltacaklarını, hedefe oynayan bir kadro kuracaklarını söyleyecekler. Kimse sormayacak bu yönetimde bulunan arkadaşlar “CEPLERİNDEN NE KADAR PARA VERECEKLERİNİ”.

Nasıl olsa Belediyeler para veriyor, vermez ise ard arda yapılan toplantılar ile parasız kaldıklarını açıklayacak ve yardım isteyeceksiniz. Tabi bunu beğenmediğiniz, bazı zamanlar tesislere bile almadığınız “BASIN” ile duyuracaksınız. Basın mensupları aleyhinize haklı olarak bir şey yazdığı zamanda onları Adana Demirspor “DÜŞMANI” olarak lanse edeceksiniz.

Ben böyle bir yönetim istemiyorum…

Başkan kim olursa olsun başta kendisinin futboldan anlaması lazım. Yönetim de bulunanların futbol geçmişi olmalı. Sezon başı bir bütçe yapılmalı ve o bütçenin dışına çıkmamak için iyi hesap yapılmalı. Kalıcı gelir için projeler üretmeli. Her gelen başkan bunun sözünü veriyor ancak hiçbir şey yaptıkları yok.

Altyapıya gereken önem verilmesi için defalarca yazdık çizdik ancak anlatamadık. Altyapı bu bir kulübün “KALBİDİR”

Çalışanların hala alacakları var. Her gelen yönetim, giderken gelecek yönetime devir ediyor. Bu son derece yanlış bir düşünce. Milyonlar harcayacaksın, futbolcuna ve yönetime hizmet edenlerin maaşlarını vermeyeceksin. Daha önce yazmıştım “KUL HAKKI YİYORSUNUZ” diye. Onları Allah’a havale ediyorum. Artık takımlar çareyi şirketleşmede buluyor. Ona göre zengin iş adamlarını bir araya getirerek yönetim kuruyorlar. Biz bunu Adana Demirspor için söylediğimiz de kimse oralı olmadı. Demek ki başka bir oyun oynanıyor. Bu oyunu kim, nasıl bozacak bilmiyorum. Böyle gider ise Adana Demirspor’un işi çok zor. Geçtiğimiz sezonu düşünün. Küme düşen takımların puanları silinmeseydi şimdi onların yerinde Adana Demirspor olabilirdi. Son derece dikkatli ve akılcı transferler yapılmalı. Biz 20 milyon harcıyoruz adamlar 10 milyona bizden iyi kadro kuruyorlar. Bunu da defalarca başkanlar ve yöneticilere izah ettik. Çok bildikleri için hata üstüne hata yaptılar. Cuma günüher şey belli olacak, inşallah kulübün menfaatlerini gözetip kollayan bir yönetim gelir. Ellerini ceplerine atacak kişilerden oluşur. Bu bir temenni!