Kötü oynarken kazanmak önemli

04/11/2018 23:22 470

Tabi kolay değil 3 hafta peş peşe yenilgi almak.

İsimli oyuncu da olsanız mental olarak ‘acaba’ diyebiliyorsunuz.

Aslında Afyon karşısında Demirspor’dan böyle bir oyun bekliyorduk. 

Takımın inançlı, azimli sahaya çıkması, taraftarıyla bütün olması ve karşılaşmaya da iyi başlaması hepimizi keyiflendirdi.  –Bazı şeyler değişiyor gibi- dediğimiz anlarda Pote’nin golü büyük keyif verdi. İlk kez yerimizde rahat bir maç izleyeceğimizi düşürdük ama atılan golün devamında ne yazık ki oyun üstünlüğü ile birlikte topu da rakibe verdik. Adana Demirspor’un ana sorunu futbolcuların mücadelelerde topu kontrol noktasında rakibe teslim olmaları. Bakıldığında Afyonlu oyuncular çok diri ve mücadeleci yapılarıyla öne çıktılar. Genelde ikili mücadeleleri kazandılar. Nedeni ise Demirsporlu oyuncularla kıyasladığımızda genelinde güçlü olmaları.

İlk 45 dakikanın ardından ikinci yarı Demirspor ve tribünler adına hayli stresli geçti. Özellikle rakibin ataklarında bir türlü önlem alınamadı. Rahat rahat Demirspor yarı alanına değil cezaalanına çok rahat indiler. Sağlı sollu atakları hayli etkili oldu. Yan top ortaları da hep tehlikeli oldu.  Oyunun bu bölümünde ise kaleci Çağlar sahne oldu.  Öyle kurtarışlar yaptı ki Pote ile birlikte galibiyetin gelmesinde büyük dilimin sahibi oldu.

Sonucunda  oyuncuların yeniden yürekli ve istekli bir şekilde mücadele etmelerini izledik. Her ne kadar oyun ve mücadele üstünlüğü rakipte olsa bile Demirsporlu oyuncular galibiyeti istedi.  Bu önemliydi. Yürekten oynamaları çok çok önemliydi.  Bizler işin sonucundan çok bu bölümüne bakıyoruz.  Her zaman belirttiğimiz gibi kötü oynayıp kazanmakta önemli. Daha önceki maçlarda istatistiklerde Demirspor üstünlüğü vardı ama dünkü maçta istatistiklerin tamamı rakipten yana. Ancak kazanan Demirspor.

Şimdi Demirsporlu oyuncuların yapacağı tek şey kaldı o da bu mücadeleyi artırmak. Bunu başardıkları an çıkış sürecektir.