Kara vicdanlı Kutluhan Bilgiç!

11/03/2019 15:05 1023

Hani giden galibiyetin mazereti olmaz denir ama hakemin maçın önüne geçmesi kesinlikle mazerettir.

Demirspor-Osmanlı maçının hakem tirosu açıklandığında İzmir Bölgesinden Kutluhan Bilgiç’in adını görünce, “Yine mi o hakem.” demekten kendimi alamadım. Hatta maç öncesi yayınlarımızda bu hakemle ilgili uyarılarda da bulunmuştum.

30 Eylül 2017 tarihinde İstanbulspor-Adana Demirspor maçını da yönetmişti kara vicdanlı bu hakem.  O maçta Demirspor çok istekli ve galibiyeti arzulayan durumu vardı. Ancak bu kara vicdanlı Kutluhan Bilgiç yine sahneye çıktı ve Demirspor’un önünü kesip maçı berabere bitirdi.  Hem de beraberlikle bitmesi için her şeyi yaptı. Ceza çizgisinin dışındaki pozisyona penaltı çalacak kadar!

Yine bu kara vicdanlı Kutluhan Bilgiç, önceki gün yine sahne aldı. İçinin karalığı yüzüne vuracak kadar art niyetli bir hakemden söz ediyoruz.  Berk’in ilk dakikalardaki düşürülmesi tartışma götürmez. Daha nasıl penaltı olur ki? Bu işi bilenlerin o bildik ifadesi vardır, “Penaltının anası babası…”diye. Berk’in düşürmesinin başka izahı yok; direkt penaltı noktası olması gerekiyor.

Ancak kara vicdanlı Kutluhan Bilgiç, gereğini yine yaptı ve maçı berabere bitirdi. Yani görevini yerine getirdi desek daha doğru olur.

Yazık bu sezon Demirspor hayli hakemlerden çekiyor. Giresunspor, Elazığspor, Altınordu maçlarındaki hakem hataları ve yanlı yönetimleri Demirspor’un neredeyse büyük kayıp yaşamasını sağladı. Tabi bu örnekleri çoğaltırız.

                                                                                  *

 

Maçın genelinde Demirsporlu oyuncular iyi mücadele etmeye çalıştılar. Sonuca gitmek için tekmeye kafa uzattılar desek yanlış olmaz. Ancak Koseçki, Erdal, Vedat ve Kaan’ın yoklukları takımı çok etkiledi. En kötü ihtimalle Erdal ile Vedat olsa işin rengi çok değişirdi. 

Orta sahada Traore’nin yanına monte edilen Anderson konusunda artık teknik heyetlere katılmadığımı söylemem gerekir. Burada çalışan hocaların ısrarla bu oyuncuyu oynatmak istemelerine anlam veremiyorum. Sadece pas atacak diye Anderson’a forma vermek bir şeye yaramıyor. Takım kesinlikle 10 kişi oynuyor işte! Anderson’un tek yapacağı bir şey var o da Altyapıdaki oyunculara futbolu öğretmek. Artık emekli olduğunu net görüyoruz. Teknik direktör Ümit Özat’ın yaratıcı bir teknik direktör olduğunu düşünüyorum. Bunu da gösterdi. Ancak eksiklikten dolayı Traore’nin yanına Anderson yerine başka isim bulabilirdi. Koseçki’yi nasıl santrafora monte etti, buraya da bir isim keşfedebilirdi Ümit Özat…Zira böyle bir özelliği var hocanın…

Bunun dışında takımın pek eksiği yoktu. Sadece golü atamadılar. Hakan olsun, Pote olsun, Berk olsun çok etkili pozisyonlar buldular. Ancak bu kez olmadı.

Şimdi Vedat ile Erdal’ın cezası sona erdi. Bu ikili takıma dönüyor. Elazığ maçından sonra da Koseçki ile Kaan döner. Takım gerçek kimliğine bürünür.

Artık play-off’u garantileyecek seri galibiyetlere devam etmek gerekiyor.