Kadro şekilleniyor…

16/07/2019 12:24 1377

Adana Demirspor kafilesi Pazar günü uğurlandı ve Bolu’da ikinci etaba başladı.

Öncelikle dileğimiz kazasız belasız ve sakatsız kampı tamamlamaları. Geçtiğimiz sezon sakatlıktan ve eksik oyuncuların fazlalığından Demirspor çok çekti. O nedenle lige sakatsız girmek çok çok önemli.

 

Teknik Direktör Ümit Özat, 34 kişiyle kampa gitti. Tabi bu rakamın içinden bir çok oyuncu ayrılmak zorunda kalacak. Öncelik olarak “bu kadar sayı ile kampa gidilir mi?” diye sorabilirsiniz ama bu rekabettir. Bunu değerlendirmeye almak gerekir. Teknik patron Ümit Özat, mutlaka bindiği dalı kesmez. Hangi isim iyiyse yola onla devam edecektir. Geçtiğimiz sezon bunu gördük. Sapla samanı çok iyi ayırt ediyor ve uygulamaya da geçiriyor hoca. Ve kısa zamanda da takımı eksiltecektir.

Şu süreçte Koseçki ile Aosman , Adana’da kaldı. Açıkçası bu iki oyuncunun akıbeti ile ilgili kafamda soru işaretleri oluştu. Üniversite de yapılan idmanlarda bu oyuncuların hayli geride kaldıkları görüldü. Peki lig haftasına kadar hazır olmasalar ne olacak?

Bu oyuncuların dönmesi gecikirse kanat bölgesine bir oyuncu gerekecek. Zira eksik kalıyorsunuz. Eğer Vedat Bora geçtiğimiz sezonun dışında iyi bir çizgi yakalar ve sakatlık sorunu olmaz ise yeni transfer olur ve takıma katkı sağlar. Vedat Bora çok yönlü bir oyuncu. Kanatta da santrafor arkasında da görev verebilirsiniz. En azından Koseçki ve Aosman yetişene kadar.

işin bu noktasında yani hazırlık maçlarının başladığı an itibariyle santrfor konusu da artık çözüme başlanmalı. Bu anlamda Başkan Murat Sancak, büyük ihtimalle önemli bir golcüyü bugün geç saatlerde Türkiye’ye indirmesi bekleniliyor. Bu isimle beraber bir çok oyuncu ile de görüşmeler devam ediyor. Başkan Murat sancak’a bu anlamda güvenmek ve inanmak gerekir. Söylediklerinden yola çıktığımız da şampiyonluğa inanan bir başkana sahibiz. Dolayısıyla bu sezon ile ilgili o sezon olabilirliğine yürekten inanıyorum.