KABUSTAN UYANAMADIK

15/04/2018 22:09 1360

 

Adana Demirspor için kayda değer hiçbir şeyin olmamasına artık alıştık. Bir türlü takım olamadılar. Nasıl bir oyun düzeni ile oynadıklarını çözmek için “Kain” olmak gerek.

Her geçen hafta ligin boyu kısalıyor. 3 maç sonra ne olacağını kestirmek hayli zor. Ancak geçtiğimiz haftalarda Yiğitcan’ın gazetede çıkan bir demecini okudum. Yiğitcan tek cümlede gerçekleri dile getirmiş; “Adana Demirspor’un lobisi yok.”

Evet…

İtirazı olan var mı?

Yönetim hakkında söylenecek çok şey var. Çünkü geçtiğimiz yıllardan tanıdığımız isimler. Bu kulüp için hiçbir şey yapmadıklarını bütün Adana Demirspor taraftarı biliyor. Ancak bazıları bazı şeyleri görmek istemiyor. Peki, bu takım küme düşer ise ne olacak?

Kümede kalırsa “Kahraman mı olacaksınız?

Yazık her sezon harcanan paranın haddi hesabı yok. Bu takım küme düşer ise. Karşıyaka gibi olur. Buna inanın. Bu kulübün kurtuluş reçetesi şirket olmasından geçiyor. Bu işler hesap kitap işidir. Yatırım işidir. Para vermeden yöneticilik artık “Patagonya’da” yok.

Elazığspor karşısında Yiğitcan’ın tarihe geçecek golü ile 1-0 öne geçmesine rağmen bu skoru koruyamadı. Elazığspor forveti Adana Demirspor ceza alanında elini kolunu sallayarak dolaşıyor. Adam paylaşımı yok, çevre kontrolü yok. Bunlar olmayınca da sahneye çıkan Diarra oyuna sonradan girmesine rağmen skoru 2-1’e taşıyan golleri atıyor. Her zaman söyledim. Defalarca dile getirdim. Yabancı futbolcularınızı iyi seçin. Bu takımı hedefe taşıyacak kişiler onlar olacaktır diye. Çok bildikleri için kale almadılar.

Çok merak ediyorum yönetim her mağlubiyetten sonra istifa sinyalleri vermişti. Bu sefer nasıl bir yol çizecekler bekleyip göreceğiz.

Erzurumspor ve Altınorduspor ile içeride oynayacak Adana Demirspor son hafta da Ankaragücü deplasmanına gidecekler. Bu son 3 haftada en az 5 puan almaları gerekiyor. Maç maç düşünecek olursak Erzurumspor maçını kazanamaz ise, düşünmek bile istemiyorum. Kabus dolu günler devam edecek demektir.