İSTİFA MI?

21/01/2018 22:03 1794

Bazı şeylerin o kadar kolay olacağını sananlar yanılıyorlar. Ellerine geçen imkânı iyi kullanamaz isen, işler sarpa sarınca da gitmesini bileceksin.

Adana Demirspor Başkanı Mehmet Gökoğlu bu göreve isteyerek gelmedi. Hatta başkanlığı da düşünmüyordu.

Dün gibi hatırlıyorum, 5 Ocak Gazetesi Spor Müdürü Ergun Kara Koza Tv de yaptığı programda İmam beyi konuk olarak almıştı. Ogün öğlen saatlerinde Başkan Mehmet Gökoğlu’nu aradım. Benim saygı duyduğum bir insandır ve Adana Demirsporluluğu tartışılmaz.

Kısa görüşmemizde başkanlık için adının geçtiğini ve düşüncesini sordum. Kendisi Kulübün borcunun çok olduğunu ve bu borcun altından kalkamayacağını belirtti. Hatta akşamüstü Ergun Kara’nın programını izleyeceğini oradan da tam olarak borcun ne kadar olacağı netlik kazanmış olacaktı. Nitekim o gün borcun36 milyon TL olduğunu İmam bey açıkladı. Daha sonra Başkan Sedat Sözlü çıkıp söylenenden daha borç olduğunu basına duyurdu.

Yani borcun tam olduğunu net olarak kimse bilmiyor. Bu da son derece traji komik bir olay. Ayrıca Başkan Sözlü o aralar her yaptığı toplantıda Adana Demirspor kulübünü borçsuz olarak bırakacağını söylüyordu,  ancak durum ortada.

Ah alan bir kulübün işi yolunda gitmez. Sen orada milyonlarca liraları havalarda savur, 5 liralık futbolcuya 15 lira ver, yanında çalışan kişilerin maaşlarını verme. Bu insanların gözünün içine baka baka hizmet bekle. Yok böyle bir dünya. Çoğu insan hakkını helal etmedi.

Neyse olayı dağıtmayalım söylenecek çok şey var;

Başkan Mehmet Gökoğlu’nun niyeti yoktu taki Nihal Ateşoğulları başkanlığa aday olacağını açıklayana kadar.

Hemen kulübü çok seven kişiler toplandı! Ve başkanlık için Mehmet Gökoğlu’na destek verileceği deklere edildi, tabi Hüseyin Sözlü tarafından. Gökoğlu’da mecburen apar-topar yönetimini yaptı ve başkan oldu. Kısacası böyle.

Daha sonraki haftalarda daha detaylı olarak neler olduğunu açıklarız.

Söyleyeceğim şu; Mehmet Gökoğlu’nu istifaya davet ederken paranın nereden geldiğini unutmamak gerek. Başkan Hüseyin Sözlü’nün desteği olmadan bu takım inanın Tarsus’a gidemez. Artık eskisi gibi değil olaylar. Dışardan başkan olmak isteyenlere kapılarını açmaz isen böyle çile çekersin. Nedenleri çok basit tamamen “DUYGUSAL!”

Anlayan anlamıştır.

Takıma gelince, ne siz söyleyin, ne de ben anlatayım. Bu zihniyet ve futbol bilgisi ile hiçbir yere gidilmez.

Maçın 75. Dakikasında Tolgahan’ın yerine oyuna Mustafa Yılmaz girdi. Bu çocuğumuz 1999 doğumlu. Süper bir yetenek, ne noksan biliyor musunuz? Kendine güven ve güç. Bunu kazandıracak olanlar ise hocaları ve baştaki teknik direktör yani Timuçin. Tabi fırsat bulursa, zamanı varsa!

Bu gençlere sahip çıkın “IŞIĞI SÖNDÜRMEYİN” Altyapı takımın kalbidir.

Gerçi biz yazıyoruz biz dinliyoruz. 30 senedir yazıyorum anlamakta güçlük çekenlere laf anlatıyorum. Bir kişi de çıkıp bu kanayan yaraya “NEŞTER” VURMUYOR.Bakalım son bir hafta neler gösterecek. Sürprizler olacak mı?Bekleyip göreceğiz.