İpler Demirspor’un elinde…

15/04/2019 01:28 516

Adana Demirspor  yine ciddi ve nitelik olarak önemli bir maça çıkacak.

Ümraniyespor maçının bir başka versiyonu diyebiliriz.

Gerçi bu noktadan itibaren artık Adana Demirspor için her maçın anlamı final olarak yazılıyor…

Teknik Direktör Ümit Özat’ın gelmesinden sonra ki gelişmeleri hemen her yazımızda ifade etmeye çalışıyoruz.  İstanbulspor yenilgisinin dışındaki tüm maçlarda hocanın marifeti öne çıktı. Bir çok oyuncusunun fazla özelliklerini ortaya çıkarması ve takıma olumlu yansıtması ile öne çıktı Ümit hoca. Bu durum zaten Demirspor’un her anlamda büyük adım atmasını sağladı. Hani hep deriz ya merdivenleri birer birer çıkacaksın diye; Adana Demirspor ikişer ikişer gidiyor diyebiliriz.

Devamında Play-Off  trenine oturmayı başardı Demirspor.  Artık ipler Mavi-Lacivertlilerin elinde.  Son durağa kadar gitme  Demirsporlu oyuncuların elinde.  Elazığspor, Afyon deplasman galibiyetlerinin devamında Ümraniyespor karşısındaki futbol ve mücadele bunu gösterdi. Zaten sonucuna baktığınız da başarı tabelası gözünüzün içine giriveriyor.

Ümraniyespor maçında hocanın dediği gibi yine oldu. Oynayan, sonradan giren oyuncuların farkının olmadığı bir durumu yaşadı yine Demirspor.  Ümraniyespor takımını kimse yabana atmasın. Ligin dışında kupa maçlarındaki performansı Türkiye çapında beğeni aldı.  Çok dinamik ve atletik bir takım.  Bunla beraber kompakt oynayan ahengi üst seviyede. Bu takıma üç gol atmak galibiyetle birlikte Demirspor’un oyuncu kalitesini teyit ediyor.   Demirspor’un aldığı bu galibiyet oyuncuların  ve camianın öz güvenini daha da artırdı.  Artık stada giderken ‘acaba’lardan arınarak adımlar atılıyor.

Bu güveni tribünlere aşıladı Adana Demirspor…

 

Bugüne gelirsek  Altay için güçlü takım demenin anlamı yok. Zaten bu noktadan sonra her bir rakip sana karşı üst seviyede oynayacak. Altay takımının herhangi bir hedefi kalmadı artık. Dolayısıyla rahat gelecekler. Benim en çok çekindiğim ve Demirspor’da formasını giymesini istediğim Tatos, Demirspor’a karşı oynayacak. Bir futbolcu ancak bu kadar etkili olur. Devamında  Portekizli golcü de adeta uçuyor.

Adana Demirspor, Ümraniyespor maçından hayli antrenmanlı. Ümraniye takımının hücumcularını durdurmayı başardı. Özellikle Leandro gibi  sprinter bir oyuncuya şut imkanı dahi vermediler. Dolayısıyla Teknik direktör Ümit Özat, yine tedbirini alacaktır…

Sonuç olarak Demirspor bugün Play-Off ‘u büyük ölçüde garantileyebilir. Alınacak galibiyetin önemi bu nedenle öne çıktı.  Taraftar gücüyle Demirspor  öz güvenini ve mücadele gücünü birleştirirse istenilen galibiyet gelebilir. Play-Off ipi kuvvetlice tutulmalı…

Şimdiden başarılar diliyorum.