İnce ince

07/10/2018 18:50 709

Adana’ya bir dizi temaslarda bulunmak üzere dün gelen Muharrem İnce, havaalanında Belediye Başkanları Zeydan Karalar,Soner Çetin,Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer ve Burhanettin Bulut tarafından karşılandı. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Adana İl Örgütü’nde partililer ve il yönetimi ile bir araya geldi. CHP Bilecik Milletvekili, TBMM İçişleri Komisyonu CHP Grubu Başkanı Yaşar Tüzün de oradaydı. Fotoğraf karesinde havaalanında diğer vekiller yok ama oradaydılar. Eski vekillerden Ali Demirçalı’nın da orada olması dikkat çekti. Fotoğraf karesine bakılırsa herkesin keyfi yerinde, ne diyelim Allah güldürsün.

Moral depoladılar

AK GENÇLİK piknik yaptı moral depoladı. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) önceki dönem Adana İl Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeleri piknikte bir araya geldi. 2015'de yapılan kongrede Mehmet Ay'dan devraldığı hizmet bayrağını 2018'de Furkan Bozkurt'a devreden Alper Güler, başkanlığı dönemindeki yönetim kurulu üyeleriyle piknikte bir araya geldi. Seyhan Baraj Gölü kenarında Adnan Menderes Bulvarı'nda gerçekleştirilen pikniğe gençlerin yanı sıra AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can da katıldı. Haydi bakalım moraller yerinde.

Tebrik ediyorum

TMMOB İçmimarlar Odası Adana Şubesi başkanı Çağkan İnan, çok güzel bir işe imza attı. Konuşmasıyla Başkan İnan kentin takdirini kazandı. İçmimarlar Odası Başkanı Çağkan İnan’ın oda olarak (CHP) Cumhuriyet Halk Partisi’nin İl Danışma Kurulu’nda şehrimizin sorunlarını dile getirmesi, çözümler için ellerini değil gövdelerini taşın altı koymanın gerektiğini ve bunun da bu kente borçları olduğunu söylemesi gerçekten takdire değer. Eğer bir kentte odalar taşın altına gövdelerini koyarlarsa, o kent modern bir şekilde gelişir, sorunları çözülür. Adana için geç kalınmış değil, herkes taşın altına gövdesini koymalı. Bu konuşmasıyla İçmimarlar Odası Başkanı takdirlik. Tebrik ediyorum.  

Hayret bir şeysiniz…

Hakikatten de hayret bir şeysiniz. Bir hafta önce Ak Parti teşkilatı Adana Demirspor’u ziyaret ettiği için, kızılca kıyamet koparanlar şimdi Adanaspor’u ziyaret edince sus pus oldular. Yahu arkadaş az sabırlı olun. Bu kenti bu şekilde germeyin. Herkes eşit davranıyor hem Adana Demirspor’a hem de Adanaspor’a. Niye hemen sorun yaratmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum. Bakın şimdi de Adanaspor’a ziyaret gerçekleştirmiş AK Partililer. Her iki takım da bu güzide kentin takımı. Yapmayın beyler, bir olalım diri olalım her zaman Adana kazansın.

Çimdik

McKinsey ile yapılan anlaşma için övgü dolu yazıları döktüren, TV ekranlarından ona buna atar yapanları bir çimdikleyeyim, aranızda utanan birileri var mı?

Haşarı soruyor

- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önemli mesajlar içeren açılış konuşmasıyla önceki gün başlayan Kızılcahamam AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın, dün de yoğun gündemiyle devam ettiğini biliyor musunuz?

 

-Vali Mahmut Demirtaş’ın Adana’nın tanıtımı için gece gündüz demeden koşturduğunu biliyor musunuz?

 

-Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’ın yine bir ilki gerçekleştirerek taraftarlara bir sürpriz hazırladığını biliyor musunuz?

 

-Hacı Bektaşi Veli Dernegi’nin 100. yıl Cem evinde yapılan Aşure etkinliğine AK Parti Çukurova İlçe Başkanı Şahin Çetin ve Yönetiminin de katıldığını biliyor musunuz?

 

-Adana Barosu Başkanı Avukat Veli Küçük’ün,  meslektaşı Av. Ömer Kavili’nin tutuklanmasına tepki gösterdiğini ve sert bir açıklama yaptığını biliyor musunuz?

 

CHP’li gençlerin hala birbirlerini yemekten dışarıya bakamadıklarını biliyor musunuz?

 

-Herkesin “Ne olacak bu #EYT lilerin hali” dediğini, ama ufacık bir adım dahi atmadıklarını biliyor musunuz?

 

-AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni’nin Adanaspor’a baklavalı ziyaret gerçekleştirdiğini biliyor musunuz?

 

-Adanalı sanatçımız ve ağabeyimiz Rıza Akın’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı film " YOL KENARI" na Altın Portakal’da EN IYI FILM ODULU verildiğini biliyor musunuz?
 

-Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın amatör spora büyük önem ve destek verdiğini biliyor musunuz?

 

-Bu yıl, 4.’ sü düzenlenen Kız Kalesi Medya Günleri'nde yılın en iyilerinin ödül aldığını biliyor musunuz?

 

Günün İsmi

Günün Sözü

Fikrin değiştiğinde işin değişir,işin değiştiğinde ortamın değişir,ama düşüncelerin değiştiğinde hayatın değişir. Değişim zihinde başlar. MarianneWilliamson

 

 

Günün Kitabı

13. Kabile

Yazar:  Arthur Koestler