Huzurun mimarları ve takım oyunu

11/04/2017 13:22 1306

Emniyet teşkilatının tüm mensupları, tıpkı Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da huzurun mimarlarıdır. Adana Emniyet Müdürlüğü teşkilatının her bir mensubu bu kentin huzuru için çalışıyor. Bu kentte Osman Ak müdürün teknik direktörlüğünde takım arkadaşları öyle uyumlu ve gönüllülük esasıyla çalışıyorlar ki, tanısanız bilseniz göğsünüz gururdan çelik miğfer olur.

Hangi birini sayayım ki; Asayişi muhteşem ekibiyle koruyan, gece gündüz koşturan Ayhan Bey’den mi.. KOM’da suçlulara göz açtırmayan Mehmet Bey’den mi.. yoksa Müdür Yardımcılarımız Levent Bey’den mi.. Mefa Bey’den mi.. yoksa Zülfikar Bey’den mi.. Osman Karip’den mi.. Gülsüm Hanım’dan mı, yada özelkalemde müdürün sağ kolu Cengiz Bey’den mi.. NARKOTİM’lerden mi.. Yunuslar’dan mı Şahinler’den mi,kimi sayayım ki.. İsmini bildiğim, tanıdığım onlarca cesur yürekli vatan sevdalısı cevval insanlar.

Her biri tek tek kıymetli.. Emniyet teşkilatımız zaten toplumumuzun gözbebeği.. Bu bir takım oyunudur. Ve bu takım Adana’da başarılı mı, evet başarılı. İl Emniyet Müdürü Osman Ak, iyi bir teknik direktör ve bu takımı iyi yönetiyor.

Geçtiğimiz günlerde Asayiş Şube Müdürlüğü’nün organize ettiği bir tatbikat izledim. Emniyet güçleri bir operasyon senaryosu gerçekleştirdi. Adanalılar film izler gibi heyecanla ve coşkuyla bu tatbikatı izlediler. Polis Haftası münasebetiyle gösteri amaçlı gerçekleştirilen tatbikatta, asayiş start verdi, yunus timleri bir aracı kovalıyordu, polisler aracı durdurdu, özel harekat,Sualtı Timleri,KOM,NARKOTİM’ler bütün şubeler.. Kısacası tüm emniyet güçleri birlikte organize bir iş gerçekleştirdi. İzlemeniz lazımdı, muhteşemdi.. Bu normal çalışmalarda da bu şekilde oluyormuş artık. Benden duymuş olun bu çalışma şekli de Osman Ak Müdürün stili.

Gerçekleştirdiği Hizmette Engel Yok Projesi,Gülümseten Dokunuşlar Projesi,Hayata Bağlı Kal Projesi,Güvenli Okul Güvenli Eğitim Projesi,Öğrencilerin Gelişim ve Geleceğini Destekleme Projesi,Geleceğimiz 20 Genç 3. Etap,Sevgi Yağmuru,Bilgilendirme Konferansları ve sayamadığım daha bir çok proje ile İl Emniyet Müdürü Osman Ak, bizim müdürümüz, çocukların Osman amcası memurların da babası.

Anlayacağınız herkes O’nu çok seviyor.

Emniyet Müdürü Osman Ak’ın her bir personeli “Güvenlik hizmetlerinin yerine getirilmesinde; hukukun üstünlüğü ve etik ilkeler gözetilerek adaletli, dürüst, şeffaf ve tarafsız olarak makul sürede kaliteli hizmet sunmak ve sürekliliğini sağlamak" gayesi ile çalışıyor.

Böyle olunca hal, Adana’da huzur ve güven tesis ediliyor.

Kısacası sevgili okurlar, Onlar’ın en büyük ödülleri bir teşekkür dür.

Bize de onlara teşekkür etmek kalıyor, huzurumuzu ve güvenliğimizi sağladıkları, namusumuzu korudukları için.

Emniyet Müdürümüz Osman Ak’ın şahsında, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak için gece gündüz canla başla ve fedakârca görev yapan, güvenimizin teminatı her bir Adana Emniyet Teşkilatı mensubunun, Polis Akademisi Başkanlığı’nda görevli yiğenim Cem’in ve tüm Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatı mensuplarının polis haftasını kutluyorum.