HER ŞEYDE BİR HAYIR VARDIR

09/03/2018 22:42 1498

Karşılaşmanın 32 ve 35. Dakikalarında Yiğitcan ve Aydın’ın sakatlanarak oyundan çıkması bir anda olsa taraftarları tedirgin etse de, Yiğitcan’ın yerine oyuna giren Adil mükemmel bir oyun çıkarttı. Aydın’ın yerine de Lalawele oyuna girdi ve mücadele daha dişe diş, daha kora kor futbol ortaya çıktı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf rakip Denizlispor oldu ve yine hatalar ile dolu bir defansın kurgusunun neden olduğu bir gol yedik. Kendi kendime sordum, “Adana Demirspor’un son 30 yılı gözümün önüne geldi. Futbolcular ve onların meziyetleri, bazı maçlardaki performanslarını hatırladım. Daha sahaya çıkarken ki dinç görünüşleri gözlerimin önüne geldi.”

Şimdi bakıyorum da dünyanın parasını kazanan futbolcular 15 metre pas atamıyorlar. Ceza sahası içerisinden vurdukları şutlar kale yerine tribünlere kadar gidiyor.

Denizlispor maçı 6 puanlık bir karşılaşma idi. Beraberlik Adana Demirspor’a yaramadığı gibi ikili averajda da rakibini 2 gol üstünlüğü ile yenmesi gerekiyordu. Yendi ve ikili averajda Denizlispor altımızda kaldı.

Maçın ikinci 45 dakikasında Adana Demirspor daha diri ve istekliydi. Tambe ilk yarıda hiçbir varlık gösterememişti. 46 dakikaydı sanırım. Bir topu aldı o kadar enteresan hareketler yapıyor ki, bir daha aynı hareketi yap desen yapamaz. Ben de Tambe’ye salladım “Böyle futbolcu mu olur” diye. Adam iki kişinin arasına girdi verkaç yaptı ve topu Denizlispor ağlarına bırakmasın mı. Ön sırada oturan Ergun Kara ve Selçuk İspaha, yanımda oturan Cemil Serezli “sanki içlerinden şiştin mi Cihan abi dercesinegülerek bana baktılar! Tabi bu gol ilaç gibi gelmişti.

Yalnız şunu da söylemeden geçemeyeceğim, Ergun kartdeşimmaçbaşladı 5-10 dakika sonra Cihan abi sen uğurlu geleceksin” dedi. Ben de inşallah kardeşim demiştim. Daha sonraki dakikalarda bilhassa maçın ikinci 45 dakikasında daha deri-toplu bir görüntü çizdi Adana Demirspor takımı. Ancak bu galibiyet ile iş bitmiyor. Daha öümüzde 8 hafta var. Önümüzdeki hafta sonu Giresunspordeplasmanına gidiyoruz, daha sonra da Ümraniyespor ile sahamızda oynuyoruz. Şuanki rakibimiz Denizlispor ise evinde Erzurumspor ile oynuyor, daha sonra da Altınordu maçları var. Yani bı iki hafta Adana Demirspor için son derece önemli.

Denizlispor maçında takım olarak mücadele edildi. Hatalar olmadı mı? Oldu tabii ki ancak bu hataları ne kadar aza indirgersek işte o zaman kazançlı olan taraf biz olacağız. İçeride yenip dışarıdan puanlar getirmemiz gerektiğini futbolcular bilinçaltlarına yerleştirmelidir.

Yönetim hakkında bir şey yazmak istemiyorum. Çünkü yazılacak hiçbirşeyleri yok. Yani lehlerine yok. O’nun için şimdilik susuyorum. Yazmaya başladım mı beni kimse durduramaz. “Duvara yazarım, yine yazarım.”