Her anlamda seri…

03/03/2019 22:33 962

Altınordu galibiyetinden sonra  Eskişehirspor maçının anlamı çok büyüktü.

Nedeni ise, sergilenen futbol, mücadele, istek bu maçta devam edecek miydi? Bunun yanı sıra Demirspor’un play-off anlamındaki hedefi  galibiyet halinde daha da netleşecek miydi?

Dolayısıyla maç öncesinde bir çok soru işareti öne çıktı.

Koseçki’nin yokluğunda Vedat, Pote’ye daha yakın oynadı. Gerisinde ise Levent olsun,  Erdal olsun, Traore olsun bu ikiliyi yalnız bırakmadılar. Devamında Berk’in durdurulamayan koşuları adeta Eskişehirspor savunmasını darmadağın etti. 

İlk yarı itibariyle Demirspor, sergilenen mücadele maçın sonucu ile ilgili bazı ip uçlarını gösterdi . Altınordu maçında  mücadelenin Eskişehir’e getirilmesi ilk olarak memnuniyet verici noktaydı.  Anlayacağınız takım daha ilk dakikalarda galibiyeti istedi.  İlk yarıya dair söylenebilecek bir çok net pozisyon var. Verilemeyen final paslar var. Özellikle Vedat ile Levent , final paslarını verebilselerdi çok daha farklı olurdu.

İkinci yarı farklı bir değişiklikle girdi Demirspor.  Vedat oyundan çıkarken yerine Hakan Bilgiç girdi ve Süleyman’ın önünde forvet hattında yer aldı.  Devamında da Oleaksandr, Pote’nin yirene oyuna dahil oldu.  İki önemli değişiklik maça damgasını vurdu. İlk golde Hakan soldan topu götürdü ve pasını Oleksandr’a çıkardı. O da Levent’e asist yaptı ve ilk gol böyle geldi. İkinci golde de Berk’in pasında Oleksandr galibiyeti getiren golü kaydetti.

Demirspor çok anlamlı bir galibiyet aldı.

Bir defa sonucun dışında takım mücadele, disiplin ve istek olarak seri yapmış oldu.  Adana Demirspor takımı artık istiyor ve istediğini de alıyor. Altınordu ve Eskişehirspor maçları olsun tribünde bir defa rahat oturarak maçın sonucunu bekledik. Nedeni ise mevcut oyuncular bir takım olgusunda görüntü veriyorlar.

Demirspor tam anlamıyla aile oldu. Başkan Murat Sancak, yönetim kurulu, teknik heyet, futbolcular ve taraftarlar. Müthiş bütünlük sonuç vermeye başladı. Bu mücadele neyi getirecek hep beraber göreceğiz.

Taraftarları da ayrıca kutlamak gerekir. 1400 Demirspor taraftarı inanılmaz destek verdiler. Hocanın dediği gibi takımı bölüm bölüm ayakta tuttular.  Eskişehir halkını ve taraftarını da ayrıca kutlamak gerekir. Gerçek anlamda dostlar…