HAKAN KUTLU

07/08/2018 22:40 1333

Adana Demirspor adından söz ettirecek bir kadro kurdu ve sezona başlarken parolasını belirledi. Bu yolun sonu şampiyonluk. Gerçekten nereden bakarsanız bakın alınan futbolcuların genç yada tecrübeli fark etmez  kariyeri belli, kendilerini sonuna kadar ispat etmiş isimler. Adana Demirspor sezona her ne kadar handikaplı başlarsa başlasın iki yada üç hafta içerisinde istenilen seviyeye zaten gelecektir. Şuan kadro anlamında birkaç eksik dışında tekrar ediyorum birçok mevkide oynayabilen çok önemli isimler hatta yıldızlar var.

Tabi bu içinde her şey olan kadroyu saha içinde yönetecek bir orkestra şefi gerekiyor. İşte bu şef için Başkan Murat Sancak ve Yönetim, tercihini hedefleri olan bu ligi bilen bir hocadan yani Hakan Kutlu’dan yana kullandı. Hakan Kutlu’nun kariyerine baktığınızda çalıştığı takımlarda hep bir fazlasını yapmak isteyen ve takım oyunu oynatmaktan yana olan bir teknik adam görüyorsunuz. Bu sene ise kendisi açısından da farklı bir sene çünkü şampiyonluğa oynayan bir takımın hocası olarak sahaya çıkacak. Şuan Hakan Hoca’nın elinde futbolcu kalitesi açısından her şey mevcut.Kendisine düşense bu kaliteyi sahaya yansıtarak bu futbolcu topluluğunu takım haline getirmek.

Hakan Hoca’da bu potansiyel fazlasıyla var. Geçen gün Hakan Kutlu’nun basında yaptığı açıklamaları okudum. Hakan Hoca sezona geç başlamalarının sıkıntılarını yaşadıklarını, transferleri ve hedefleri anlattı. Hoca’nın sıkıntı olarak bahsettiği konular zaten bizlerinde sık sık gündeme getirdiği konulardı. Ortak en büyük sıkıntı ise uyum surunu ve takım olma olgusunun aşılma zamanı. Adana Demirspor bu sorunu ne kadar çabuk aşarsa zaten sezon boyu ligin zirvesinden inmeyeceği aşikâr. Ayrıca Adana Demirspor’un saha içi başarısı Hakan Kutlu’nun kendi kariyerinde ki başarıyla da doğru orantılı olacak. Hazırlık maçlarındaki alınan sonuçlar önemli olmamakla birlikte takımın uyumu noktasında bazı sinyalleri vermesi adına önemliydi. Gönül isterdi ki Adana Demirspor bir iki maç daha fazla hazırlık maçı yapabilsin. Ama sezon başı handikapları zaman açısından hazırlıkları bu maçlarla sınırladı.

Açıkçası teknik direktör açısından da bu çok değerli kadroyu yönetmek hayli zor. Ama bu Hakan Kutlu için son derece tatlı bir zorluk olsa gerek. Ben kendi adıma şimdiden Adana Demirspor’un bu sezon Hakan Kutlu ile sahaya nasıl bir futbol anlayışı ile çıkacağını merak ediyorum doğrusu. Hakan Kutlu Hocam şimdiden kolaylıklar diliyorum.