Hadi hayırlısı…

18/07/2019 22:39 1377

Spor Toto 1.liginin yeni sezon fikstürü bugün çekilecek.

Hemen her sezon bakıldığında  Adana Demirspor fikstürü iyi çekemez. Kafadan daha hazır olmadan güçlü rakiplerle peş peşe maçlarını oynar ve böyle bir şanssızlık ve sıkıntı yaşandığına hep tanıklık ettik.

Yine böyle bir fikstür bekliyorum açıkçası.  Yine güçlü rakiplerle kafadan oynayacakmışız gibi içimde bir his var.

Ancak geçmişe bakıldığında o zamanki Adana Demirspor ile şimdiki Adana Demirspor arasında farklar var. Hem de fersah fersah.

Öncelikle altını fosforlu kalemle çizmemiz gereken önemli bir gelişme var ki yıllardır yapılamayanı Başkan Murat Sancak yaptı ve kadro istikrarı üzerinde durdu.  Kale aynen duruyor.  Savunma dörtlüsüne sadece sol beke Mehmet Uslu geldi.  Diğer oyuncuların tamamı geçen yıldan kalma.  Orta sahada  yine genel oyuncular duruyor. Sadece bu bölgeye Nermin Hodziç ile Tevfik alındı.  Yüksek ihtimal 8 numara üzerinde de duruluyor.  Hücum hattında  Pote , Kage ve Berk gitti.  Koseçki,  Vedat, Oleksandr , Hakan Bilgiç duruyor. Yeni olarak  Aosman, Carayol ve son olarak da Anthony geldi.  Birkaç transfer daha gelecek gibi görünüyor.

Yani, Demirspor’un yüzde 80 kadrosu duruyor. Bu büyük avantaj  sağlar. Diğer takımların geçen yıllarda Demirspor’dan bir adım önde olmasının nedeni de hem bu olumsuzluktu. Şimdi kadroyu yenileyen takımların önünde ve kendince Demirspor bir adım önde başlayacak.

Tabi bunun yanı sıra Başkan Murat Sancak, yönetim ve teknik heyetinde aynı şekilde devam etmesi ayrıca takımın avantajı olduğuna da vurgu yapabilirim.

Bu noktadan yola çıkarsak, bugün çekilecek fikstür ile ilgili hangi takım önce hangi takım sonra çıkacaksa çıksın; pek önemi yok.

Bu kez Adana Demirspor dezavantajlı değil.  Hatta bir adım önde…

Hadi Hayırlısı…