GÜZEL BİR GOL

13/08/2018 05:20 1377

 

Adana Demirspor 2018-19 futbol sezonunda şampiyonluk hesapları yapan, güçlü bir kadro kurdu. Sezonun ilk maçları her zaman zor olur. Stres yüklü bir 90 dakika seyrettik. Ancak takımın hazır olmadığı bir gerçeği de gözler önüne serilmiş oldu. Adana Demirspor kadro olarak muhteşem isimleri bünyesinde taşıyor. Hatta daha transfer edilecek 1-2 futbolcunun da yolda olduğu kulağıma geliyor.

Zaman zaman muhteşem işler yaptı Adana Demirspor. Rakip takımın bir-iki pozisyonu var. Demirspor'da ise Pote'nin kaçırdığı gollük pozisyonlar ağlar ile buluşsa idi yarım düzüne golle sahadan ayrılan taraf olurdu.

Oyun olarak pek iyi işler yapamadı Adana Demirspor. Ancak kişilerin ön plana çıktığı isimler göze battı. Koseçki, Kage ve Mitroviç muhteşem işler yaptılar. Pote gibi bu kulüpte iki sezon gol krallı olmuş bir futbolcunun bu kadar bozuk olması beni düşündürdü. Çünkü Pote hazır geldi bu kulübe.

Kaleci sorunu her takım için son derece önemlidir. İyi bir kaleci her zaman bir puan demektir.

Yeni kalecimiz Çağlar Şahin Akbaba'nın yan toplarda pek iyi hamleler yapmadığını gördüm. Cepheden kaleyi iyi kapatıyor ancak yan top son derece önemli. Bu fizik ile çıkıp topu ya bloke edeceksin ya da yanlara doğru yumruk ile savuşturacaksın.

Teknik Direktör Hakan Kutlu'nun önünde 4 maç var. Ayrıca Milli takım arasını da katarsak bayağı bir süre ediyor. Bu zaman karşısında özlenen Adana Demirsğpor'u sahada göreceğimize inancım sonsuz.

Futbol pozisyon oyunudur. Pozisyon üretemiyorsan gol atamazsın. Bol pozisyon üretip de gol atamıyorsan o zaman içeri de sorun var demektir.

Galip GÜZEL'in attığı akıl dolu gol ile kazandığımız 3 puan son derece önemli. Takım toparlanana kadar alınan her puan son derece önemli.

Ayrıca Dr. Necmettin Şeyhoğlu stadını zemininde futbol oynamak sanırım çok zor olsa gerek. Adeta patates tarlası gibi idi. Tekniğe dayalı futbol oynayan takımlar için son derece kötü.

Hafta sonunda sahamızda Denizlispor'u konuk edeceğiz. Denizlispor yaptığı transferler ile bu ligde adından söz ettirecektir. Yani güçlü oturmuş bir kadrosu olan bir rakip.

Adana Demirspor'un muhteşem taraftarı Karabük deplasmanında takımını yanlız bırakmadı. 5 Ocak Fatih Terim Stadı hafta sonu muhteşem bir kalabalığa şahit olacaktır. Alacağımız 3 puan ile emin adımlar ile hedefimize bir adım daha yaklaşacağız.