GÜNDOĞDU ABK DOĞRU YOLDA

23/10/2018 23:05 2091

Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin yeni takımı Gündoğdu ABK oynadığı basketbolla doğru yolda olduğunu gösterdi. Dar bir bütçe ve çok kısıtlı bir zamanda oluşturulan kadro oynadığı iki müsabakada da iyi basketbol oynayarak taraftarlarını sevindirdi. Olcay Orak, Ömer Çetin ikilisiyle çalıştırıcı problemini çözen takıma sponsor olarak Gökhan Gündoğdu'nun dokunuşu takıma çok olumlu etki etti.

Daha önce Botaş'ta oynamış Lauran Ervin ile 5 numara oyuncu problemini çözen takımda Gabriela ve genç Sevgi ile 4 numara pozisyonunda oynayan oyuncu problemini de çözmüş oldu. Eski takımlarında çok süre almayan Nihan, Zeynep Kalbisade, Manolya ve Deniz Çatalbaş ile lig oynamya çalışan Gündoğdu ABK ekibi bence bu genç Türk oyuncuların kazanımlarında da büyük rol oynamış olacaktır. Özellikle Gündoğdu altyapısından gelen milli oyuncu Sevgi, ligin ilerleyen müsabakalarında "DAHA İYİ OYNAYACAĞIM" müjdesini oynadığı basketbolla göstermiş oldu.

Oyun kurucu Boyd, iki hafta sonra bence çok daha hazır duruma gelecek. Ancak onun yerine oynayan Zeynep Kalbisade'nin çok daha verimli olması şart. Özellikle Fenerbahçe maçında Boyd'un oyunda olmadığı sürelerde daha verimli olması şarttı. Gabriela temiz oynayan ve hissettirmeden rakip potalara kritik zamanlarda skor atabilen bir oyuncu. Malashenko faydalı bir oyuncu ancak, yaptığı faullerin zamanını ve yerini çok iyi ayarlaması gerekiyor. Fenerbahçe maçında son periyotta üst üste iki tane lüzumsuz faul yaparak takımının faul limitini yükselten oyuncu oldu.

Kenar yönetimi Olcay Orak ve Ömer Çetin tüm zamanlarını takıma vererek bu yıl ligte kalma hedefi ve iyi basketbol oynama felsefesini ortaya koyarak çalışmaktalar. Bu takımın Sevgi kadar en kritik iki oyuncusu Manolya ve Deniz'dir. Çünkü bu takımda her an görev alıp oyuna katkı koymaları gereken oyunculardır.

Sözün özü, lig yeni başladı.İlerleyen müsabakalarda takımın ne yapabileceğini daha iyi görebileceğiz. Ama en sevindirici yeri ise uzun yıllardan sonra Menderes Spor Salonu'nun bir müsabakada DOLU DOLU olmasıydı...