Gözler Ümit hocada…

08/08/2019 05:57 1177

 

 

Liglerin başlamasına kısa bir süre kaldı.

Doğal olarak Demirspor camiasında gözler  direkt olarak Teknik Direktör Ümit Özat’a çevrildi…

Geçtiğimiz sezon İstanbulspor maçıyla birlikte göreve başlayan Ümit hoca, bu maç hariç Hatayspor maçıyla başlayan iyi performans durumunu seriye bağlamıştı.  Hele hele Altınordu maçında takımın patlama yapması tribünlerin bakmak istediği büyük fotoğraf olarak da önümüzde durdu. Keyifle de seyrettik.

Şimdi asıl merak, geçen sezondan takımı iyi tanıyan Ümit Özat’ın, yeni transferlerle beraber takımı hangi noktaya getirdiğidir.   Biliyorsunuz bir çok transfer yapıldı.  Takıma uyumlarından ziyade katkılarına bakılacak. Orta saha olsun, üçüncü bölge olsun geçen yıl sıkıntının kaynağı idi. Eminim ki bu anlamda gerekli büyük adımı atacaktır Adana Demirspor. 

Teknik Direktör Ümit Özat, önceki günkü açıklamalarında iki haftaya da ihtiyaçlarının olduğunu net bir şekilde dile getirdi. Takımına da ayrıca çok güveniyor. Hocanın mimikleri ile açıklamalarını birleştirdiğinde  rahatlıyorsunuz. Tabi bir de takımı iyice net görmek gerekiyor. Henüz Demirspor severler takımı 90 dakika takip edemediler.  Bu süreçte Hatayspor maçından sonra çıkan olaylar nedeniyle de  Demirsporseverler iç sahada iki maça giremeyecek. Yani Demirspor’u izlemek isteyenler ikinci hafta Bolu deplasmanına gidecekler. En azından hasretlerini uzakta olsa burada giderebilirler.

Ancak şu görüldü ki 6222 sayılı yasa ile birlikte Disiplin kurulunun kuralları anında yürürlüğe giriyor. Dolayısıyla Demirspor’un ihtiyacı olduğu sezonun ilk maçlarında tribünler ne yazık ki boş kalacak. Bu anlamda 6222 sayılı yasanın daha da katılaştığını ve taraftarların çok dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizmemiz şart.