GALİBİYETE HASRET KALDIK

17/12/2017 21:49 1333

Adana Demirspor iyi başladığı müsabakada yine penaltı golü ile mağlup duruma düştü. Hal bu ki maçın hemen başında Lalawele’nin sert şutu direkten dönmeyip ağlar ile buluşsaydı işin rengi değişik olacaktı. Ayrıca şunu da ilave edeyim Yiğit İncedemir’in o pozisyonda kolu vücuduna yapışık. Yani penaltı ile alakası yok. Kadir Sağlam’ın kararı bence yanlıştı.

Hemen arkasından Abdulkerim’in sağ taraftan bindirmesi ve çektiği şutu kaleci Erce’nin kurtarması da bence talihsizlikti. Öncelikle şans faktörü yanında olacak, maalesef dün bu faktör maçın ilk 45 dakikasında Adana Demirspor’un yanında değildi.

Adana Demirspor takım olarak çabuk oynayamıyor. Hala bir sistemi yok ve ezberleri sıfır. Bir futbolcu rakip sahadan kalecisine dönüp geri pası atıyor ise, durup bir düşünmek gerek. Yeni teknik direktör Timuçin’de şu ana kadar bir katkı koymamış takıma. Yani gözle gözükür bir değişiklik yok.

Ayrıca LOEMBA VE MENDY yedek kulübesinde. Arkadaşlar bu futbolcuları niye aldınız? Bunlar Adana’ya kebap yemeye mi geldiler? Bunlara verilen paraya yazık değil mi?

Hafta sonu ilk yarının son maçını oynayacağız. Rakip lider Ankaragücü, bu maçtan sonra ige ara verilecek ve transfer başlayacak. Muhakkak gidecek futbolcular olacak. Çok merak ediyorum gidecek olan futbolculara ne kadar para ödendi? Ve onlar Adana Demirspor’a ne kadar para getirecekler.

Maçın ikinci yarısına iyi başlayan taraf Adana Demirspor takımı idi. 58 dakikada Savaş’ın kornerden gelen adrese teslim ortasına Atabey kafayı vurdu ve topu Altınordu ağları ile buluşturdu 1-1

Şimşek’in atakları yağmur gibi geliyordu bu dakikalarda Lalawele’nin sert şutunu kaleci Erce kornere çeldi. Hemen ardından Altınordu ceza sahası içerisinde oluşan karambolde Altınordulu futbolcuların eline çarpan topta orta hakem önce penaltı noktasını gösterdi daha sonra yardımcı hakemin kararıyla vazgeçti. Yani orta hakem Kadir Sağlam Adana Demirspor’un penaltısını yedi. 80 dakika da şansız olduğumuz dakika. Altınordulu Recep’in ters vuruşu direkten döndü. Tambe sayısız gollük pozisyonları kaçırırken takımını galibiyetten eden futbolcu idi. Kaleci İsmail, Atabey ve Savaş benim bu maçta beğendiğim isimlerdi.