GALİBİYET İLE GELEN MUTLULUK

03/04/2018 23:39 1675

5 hafta sonra galibiyet ile tanışan Toros Kaplanları bir nebze de olsa tehlikeli bölgenin üzerine çıktı…

Yani rahat bir nefes almış oldular…

Sezona şampiyonluk parolası ile başlayan Adanaspor, haftalar ilerledikçe ilk 6 takım arasına girme mücadelesi verir oldu. Şimdi de küme düşmemek için mücadele ediyor…

Ne kadar acı değil mi?

Bir önceki sezon Süper Lig de oynuyorsun ve sezon sonunda küme düşüyorsun. Süper Lig’e çıkmak son derece, bu zoru zorlu virajı geçip başarılı oluyorsun ancak kurulan kadronun yeterli olmamasından dolayı küme düşüyorsun.

Kısacası Adanaspor yönetimi şuandaki durumlarından memnunlar. Biz kendi yağımızla kavrulalım, buralarda dolaşalım. Yani “ne etliye, ne de sütlüye” karışmadan orta sıralarda idare edelim yeter mantığını benimsemişler.

O’nun için ben yadırgamıyorum Adanaspor’un şu anki durumunu. Hedefi olmayan bir takımın taraftarı da olmaz. Taraftar stada gittiği zaman oynanan futboldan haz duyacak. Seyredeceği özel futbolcuların olmasını ister takımında taraftar.

Samsunspor karşısında oynanan futbol ortada. Güzel olan tek şey galibiyetti. Küme düşeceklerini sanmıyorum. Ancak önümüzdeki sezonda aynı senaryo devam edecektir. Yönetimin 2018-19 yılında ki yapacağı transferleri şimdiden merak ediyorum.

***** ***** *****

SADECE GÜLÜYORUM!

Adana Demirspor’un bu halinin ne olacağını merak ediyorum. Yönetim çıkıyor istifa sinyalleri veriyor. Ardından “Akçe” geldiği zaman vazgeçiyorlar. Yani sinyal var icraat yok…

Akçe gelince apar-topar toplanıp devam kararı alıyorlar. Bu da sanırım “yeni bir yönetim tarzı!”

Gazişehir maçını izledim. Bir takım bu kadar kötü olabilir mi?

Oluyor maalesef…

Topa hakim olmak tabii ki önemli. Ancak pozisyon üretemiyorsan hiçbir işe yaramaz. Bir kere duran toplar dahil bir futbolcu 5-10 metreye pas atamıyorsa iş bitmiş demektir.

Aydın, Batuhan ve Erhan gibi futbolcuların inanın Adana Amatör takımlarında varlar. Hem de bunlarda daha iyi oyuncuların olduğunu çok izledim.

Aydın topu dikiyor ceza sahasına topu indirecek, adam topa bir vuruyor bel hizasında. Güler misin, ağlar mısın? Erhan topu kesiyor takım ileri çıkacak topu 3 metre ilerdeki arkadaşı yerine rakibe atıyor. Batuhan ona keza. Bu futbolcu kardeşlerim acaba kendi oynadıkları futbolu beğeniyorlar mı acaba?

Teknik direktör Mustafa Uğur inanın bu takıma hiçbir katkı koymamış. Giray Bulak’ın neden gönderildiğini bir türlü aklım almıyor.

Sezon bitiyor, küme düşme potasının hemen üstünde seyretmek Adana Demirspor’a hiç yakışmıyor. Hafta sonu Manisaspor’u ağırlayacak olan Şimşek bu maçtan alacağı 3 puan ile rahat bir nefes alacaktır. Ancak kümede kalma barajı 40 ve üstü olacaktır. Yani bu maçı kazandığın zaman iş bitmiş olmuyor.

Yönetim proje üretecekti ve çalışmaları devam ediyordu…

Ne oldu bu proje meselesi? Lig bitti akılda kalacak Adana Demirspor’un geleceğini teminat altına alacak bir proje yok.