Futbolcular taşın altına gövdelerini koymalı

13/02/2018 01:46 550

Genel olarak bakıldığında yapılan yorumlardan yola çıkarsak Demirspor’un küme düşme hattında olduğu ve Samsun gibi, Eskişehir gibi, Denizli gibi rakiplerle mücadele ettiği değerlendirmeye alınıyor.

Aslına bakıldığında artık 1 puanın büyük önem taşıdığı haftalara girildi. Dolayısıyla Adana Demirspor, ona buna bakmaksızın kendi işine bakacak. Yani başka değişle kendi göbeğini kendisi kesecek. Bu mücadelenin başka ifadesi yok.

Biliyorsunuz geçtiğimiz sezon hala hafızalarımızda. Adana Demirspor’u araya almışlardı. Ancak Demirsporlu futbolcular, “biz bitti demeden bitmez” anlayışı ile Mersin maçında sahaya çıkıp işi bitirdiler. Yani ligde kaldılar. Burada futbolcuların iradesi çok önemliydi.

Ancak şimdiye bakıldığında durum çok farklı. İlk yarı maçları boyunca müthiş mücadele eden ayakta kalan Demirspor’un futbolcularını ne yazık ki göremiyoruz. Pısırık, mücadeleden yoksun, ayakta duramayan ve kötü futbolu kanıksayan bir yapıya büründü Demirspor futbolcusu. Bu durumu tarihinde ilk kez 3 .ligine düştüğünde yaşamıştık. O futbolcuların yapısıyla şimdikilerin aynı. Benzer yönleri var. Ortak noktaları gidişata dur demek için çabaları yok. Ağızlarını açmıyorlar, mücadeleye girmiyorlar. Dümeni kırık gemi gibi akıntıya kapılmış gidiyorlar; parçalanmayı bekliyorlar…

Halbuki bakıldığında kümede kalma adına Adana Demirspor çok önemli avantaj yakaladı. Tüm rakipleri birbirleriyle oynarken bu hafta Boluspor’u ağırlayacaklar. Adana Demirspor, Boluspor’u yendiği takdirde rahat bir nefes alacak ki diğer maçlar öncesinde umut aşılayacaklar. Kümede kalmanın aslında anahtarı Boluspor maçında diyebiliriz.

Bunun için Demirspor’un mevcut futbolcusu iradesini ortaya koyması gerekiyor. ‘Bu mücadelede ben de varım’ demeliler. Taşın altına sadece parmaklarının ucunu uzatıyorlar. Halbuki gövdelerini koysalar yenemeyecekleri rakip yok. Zira, o yetenek ve beceri hepsinde var. Ama anlayamadığımız bu yeteneklerini neden gizledikleridir?