FIRSATI KAÇIRDIK

04/03/2018 23:13 1391

Adana Demirspor son haftalarda ki inişli çıkışlı grafiğini devam ettiriyor. Ancak bunun böyle gitmeyeceğinin de farkında sanırım.

Geçtiğimiz hafta içeride oynadığımız İstanbulspor maçından alınan galibiyet takımı ateşler, Eskişehir deplasmanından 3 puan ile döneriz düşüncesi taraftarda hakimdi. Ancak henüz 4. Dakikada Theo Mendy ile 1-0 öne geçmemize rağmen bu skoru 13 dakika koruyabildik. Ard arda yediğimiz goller ile de mağlup duruma düştük.

Kalecimiz Kurtuluş’un yediği birinci golü sanırım altyapı kalecisi yemezdi. Top üzerinden gidiyor, ancak onun topa yaptığı hamleyi bir türlü anlamış değilim.

Adana Demirspor tarihinde en kötü günlerinden birini yaşıyor. Şuana kadar 32 gol atıp 37 gol atan bir takımız. Bu da Adana Demirsporlu taraftarları çok üzüyor. Yapılan transferlerin demekki bu takımın futbolcuları olmadığı gerçeğini de ortaya koymuş oluyor. Bu yönetim ile bu takım küme düşer ise Adana Demirspor tarihine nasıl geçecekleri ortada.

Önümüzdeki hafta sonu Denizlispor ile karşılaşacağız. Bu maç Adana Demirspor için 6 puanlık maç. Bu maçı kazanamadığı takdirde işi bayağı değil çok zor olacaktır. Çünkü evinde kaybettiği puanlar bu takımın buralara gelmesinin en büyük nedeni.

Rakip Denizlispor son haftalarda aldığı galibiyetler ile adından söz ettiren bir kulüp oldu. Bunun en büyük nedeni ise içeride dışarıda şampiyonluğa oynayan takımlara kök söktürmesi ve onları yenmesi, kendilerine güven sağlıyor. Gerçi geçtiğimiz hafta evinde oynadığı maçı 2-1 önde iken uzatma dakikalarında Manisasporlu kaleci kalesini terk ederek kornerden gelen topa arka direğin dibinde dokunup golü attı ve maç berabere bitti. Ben kaleciyi attığı bu golden dolayı kutluyorum. Yoksa Adana Demirspor küme düşme potasının içine girmiş olacaktı.

***** ***** *****