EVİNDE KAZANACAKSIN

05/12/2017 03:32 1373

Adana Demirspor bir türlü istenilen form düzeyini yakalayamadı. İçeride dışarıda oynadığı futbol ile taraftarını üzmeye devam ediyor.

Peki; ne olacak bu Adana Demirspor’un hali?

Adana Demirsporlu taraftarların sosyal medyada yazdıklarını takip ediyorum. Memnun olan yok. Nasıl olsunlar ki?

Her sezon yeniden kurulan bir takımın form tutması ve çıkış yakalaması son derece zordur. Ayrıca Teknik direktör değişiklikleri bu tip takımlarda başarı yüzdesini maalesef yukarılara taşıyamaz. Eğer geçtiğimiz sezondan 5-6 futbolcu takımda kalsa idi, o zaman daha farklı olabilirdi.

Bir türlü istenilen futbolu sahaya yansıtamıyor Şimşek. Yani takım oyunu yok. Kimin ne yaptığını ve yapacağını anlamak mümkün değil.

Yeni teknik direktör Timuçin Beyazıt’ın yapacağı hiç bir şey yok. Bu takımın seri yakalaması çok zor, içerdeki maçlarını kazanamaz isen, “jet hızıyla” alt taraflara doğru çakılırsın”

Düşüne biliyor musunuz, Elazığspor takımı Adana Demirspor deplasmanına galibiyet için geliyor. Yani eskiden olduğu gibi Adana Demirspor takımından korkan yok. Şu anda çekindikleri bir tek “Muhteşem taraftar” topluluğu var. Eğer onlar da olmasa durum pek iç açıcı olmaz.

Elazığspor karşısında yediğimiz goller de yine kademe hatası ve kişisel hatalar vardı. Hele ikinci golde Sezer’in rakibini kaçırması ona hiç yakışmadı. Böyle tecrübeli bir futbolcunun bazı pozisyonlarda sezgisinin daha kuvvetli olması gerekir. Yani yine bedava goller yedik. Ancak Atabey’in attığı gole “şapka çıkartılır”

İlk yarıda son üç haftaya girdik. Bu hafta sonu deplasmanda Erzurumspor maçı var, hava şartları malum. Son derece zor bir maç olacak. Daha sonra Altınordu deplasmanına gidecek olan Şimşek sahasında şuanda lider olan Ankaragücü takımını ağırlayacak. Bu 3 haftada alınacak her puan Adana Demirspor için artı olacaktır. İlk yarıyı en azından 20-21 puan ile bitirmek gerekir.

Henüz bitmiş bir şey yok. Başkan Mehmet Gökoğlu ara transferde takımı güçlendirmek için kolları sıvadı.

***** ***** *****

YAKIŞMADI

Turuncu-Beyazlılar bir türlü istenilen ritmi tutturamadı. İçeride yeniyorsun dışarıda kayıpsın. Bu da arzu edilen hedefi zora sokuyor.

Deplasmanda bu kadar fazla gollük pozisyon bulup atamamak bence “beceriszliktir.” Top direkten döndü, bire bir kaçan goller ve hatalı paslar hakemin son dakikada verdiği penaltı son derece düşündürücü. Penaltı pozisyonunda Adanasporlu futbolcu çok yakın gibi geldi bana. Kasti bir hamle de yok. Yani verilmeye bilirdi.

İşte bu gibi pozisyonlar takımın geleceği ile oynamaktır. Burada büyün hata hakemde değil. Sen deplasmanda bu kadar pozisyon yakalayacaksın ve atamayacaksın.

Yazık çok yazık…

Ondan sonra teknik direktör hakkında olmadık şeyler söyleniyor. Teknik direktör mü sahaya çıkıp o pozisyonları gole çevirecek. Tamam takımda noksan yerler var. Ancak Adanaspor öyle kötü bir takım değil, hala ilk altı takımın içerisinde. Yapacağı her pozitif hamle Kaplanı hedefine taşıyabilir.

Hafta sonu evinde Elazığspor’u ağırlayacak olan Kaplan bir sonraki hafta yine sahasında İstanbulspor ile karşılaşacak. Takımın başına Eyüp Arın getirildi. Bundan sonraki süreci hep beraber göreceğiz.