EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMAYINCA!

10/09/2018 01:23 1437

 

Adana Demirspor bu sezon yaptığı süper transferler ile gündeme oturan takım oldu. Başkan Murat Sancak, hedeflediği şampiyonluğu elde etmek için çaba harcasa da, takımın sahada gösterdiği performans hiç de iç açıcı değil.

İçeride kazanamayan takımların şampiyonluk şansının son derece düşük olduğunu biliyoruz. Bunun yanı sıra teknik direktör Hakan Kutlu'nun oyuncu seçimi ve taktik anlayışında ki yanlışlıklar da takımın kimyasını bozuyor.

Eğer kaliteli futbolcuların var ile uyum sorununun çok fazla etkili olacağını sanmıyorum. Bunu bir çok takımda yaşadık ve gördük. Yapılan transferlerde savaşacak, tekmeye kafasını uzatacak futbolcun yok. Öyle acemice işler yapılıyor ki sonuçları hiç de iç açıcı oluyor.

Evinde Denizlispor'a mağlup oluyorsun, İstanbulspor karşısında iki sefer geriye düşüyorsun ve beraberliği zor kurtarıyorsun. Bu performans hele hele evinde bu düzeyde ise deplasmanda daha güçlü takımlar ile oynadığında ne yapacaklar merak ediyorum.

Sportif Direktör olarak takımın başına geçen Tanju Çolak'ın bu takıma katkı sağlamak için geldiğini biliyoruz. Ancak öncelikle Tanju'nun futbolculara örnek olması gerekiyor...

Kulağımıza gelen bazı şeylerin devamında kaybeden taraf kulüp olacaktır. Çünkü yaptığı şeyler örnek teşkil ediyor. Bu mevzuyu şimdilik kısa kesiyorum, takımın menfaati için. Kötü gidiş devam ettiği sürece sorumlular hesap verecektir.

Başkan Murat Sancak daha ne yapsın?

Bu kadar rahat bir dönem geçirmedi Adana Demirspor. Kimsenin "KURUŞ" alacağı yok. Yani para ile bir derdi yok. Bu takımın şampiyon olması için her şey mevcut.

Hafta sonu taraftarımızın önünde Hatayspor'u ağırlayacağız. Rakibin bir beraberliği 2 mağlubiyeti var. Geçmiş seneden kadrosunun büyük bölümünü koruyor. Yani kısacası oynamadan maç kazanılmıyor.

Adana Demirspor takımının defans bloğunun yaptığı hataları biliyoruz. Peki bu hataları en aza nasıl indirebiliriz? Teknik patron öncelikle bu soruna bir çare bulması gerekiyor. Şampiyonluğa oynayan takım bu kadar ucuz gol yer mi?

Orta alan da yerlerde. Oyunu forse etmek istiyorsan orta alanın top kayıplarına çare bulunması gerekiyor. Öncelikle nefeslerini 90 dakikaya yaymaları gerekiyor. Çabuk yoruluyorlar ve pas yüzdeleri çok düşük. Kenar ortalarda ve serbest vuruşlarda 15 metreye top atamıyorsan "SINIFTA KALDIN" demektir.

Evet beyler, aldığınız parayı hak edin...

Kulübün pirim ve ceza sistemini bilmiyorum. Ancak içeride puan kaybedilen maçlarda ceza verilmeli. Kazandıkları zaman nasıl pirim alıyorlarsa kaybedince de cezayı hak ediyorlar demektir.

Başkan Murat Sancak iyi niyetli olduğu için şu anda futbolcuları kırmıyor olabilir. Ancak tepki koymaya kalktığı zaman da acısını çıkartır düşüncesindeyim.

Her zaman "EVDEKİ HESAP, ÇARŞIYA UYMAYABİLİR".

Onun için kendine çeki düzen vereceksin ve taraftarının önünde sahadan boynu bükük ayrılmayacaksın. Hayatspor karşısında güzel futbol ve galibiyet ile ayrılmayı umut ediyorum. Çünkü bazı kişilerin bu maç son şansı, diye düşünmeden edemiyorum.