DOST ACI SÖYLER!

30/04/2018 22:12 1838

 

Adana Demirspor son iki sezondur son haftalarda aldığı puanlar ile kümede kalıyor. Taraftarı ise tabi ki “ecel terleri” döküyor.

Peki şimdi ne olacak?

Maç bitti taraftarlar yönetim istifa diye tempo tuttular. Yönetim istifa edecek mi?

Bu takımı bu hale getirenler, takım kümede kaldı diye sevinmesinler. Eserleriyle bu takımı bu hale getirdikleri için bence üzülsünler.

Geçtiğimiz sezon bu yönetimi, tabi ki başkan da dahil bu göreve getiren isim Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü getirmişti. Neden bu tercihi yaptığını biliyoruz. Daha sonraki haftalarda bu sayfalardan bunu paylaşacağım.

Her zaman söylemişimdir, bu işten anlamayanların bu işte ne işi var diye. Herkesin anladığı işi yapması kadar normal bir şey var mı?

Yok tabi…

Hiç unutmam Belediye Başkanı Selahattin Çolak idi. Her zaman olduğu gibi o zamanki yönetim ve başkan Çolak’ın kapısını çaldılar ve maddi yardım istediler. Çolak, “istenilen parayı taksitlere bölerek verdi. Ancak başkanlık seçimi için ağzını açmadı. Yani şu başkan olsun, şunlar yönetime girsin diye görüş belirtmedi.

Ancak Aytaç Durak ile başlayan ve Hüseyin Sözlü ile devam eden bu yönlendirmenin ne kadar yanlış olduğu su üstüne çıktı.

Adana Demirspor’un kurtuluşu şirketleşme olacaktır. Ancak bu şekilde kurtulma şansı var. Ancak bu takımın şirketleşmesini istemeyenler bu takımın menfaatlerinden yararlanmak için istemiyordur.

Koca Çınar Adana Demirspor’un düştüğü şu duruma bakar mısınız?

Rizespor ve Ankaragücü direk Süper Lige çıktılar. Ümraniyespor, Boluspor, Gazişehir, ilk 6 takım arasına girme başarısını gösterdiler. Son hafta Erzurumspor-Altınorduspor maçı ise son takımı belirleyecek.

Şimdi sizlere soruyorum? Adana Demirspor’un bu takımlardan ne noksanı var? Yönetimler geliyor, bazıları lütfedip bazı şeyler danışıyorlar. Söylüyoruz “emme basma tulumba gibi” başlarını sallıyorlar, icraat yok.

Bu kulübün kurtuluşu altyapıdan geçer diyoruz, anlatamıyoruz. Anlamamaları da gayet normal. Bu takımın tarihini bilmeyen, eski futbolcularını tanımayan, hayatlarında 3 sefer maça gitmeyen, hatta hatta forma rengini dahi bilmeyen vs kişiler yıllarca bu kulübün içerisine girerek yöneticilik yaptılar.

İnanın Adana Demirspor yönetimine girdiklerini rüyalarında görseler “YATAKTAN DÜŞERLER”.

Borç her sezon daha da çoğalıyor. Yani işler her sezon zorlaşıyor. Adana Demirspor’u çok zor günler bekliyor. Benden söylemesi.

DOST ACI SÖYLER.