DOLU DİZGİN İLERLİYOR

01/10/2018 22:31 1876

 

Adana Demirspor yavaş yavaş istenilen seviyeye doğru ilerlemeye devam ediyor. Ancak bu ilerleyiş son haftalarda dolu dizgin bir hal almış durumda. Özellikle iç sahadaki zorluk derecesi bir nebzede olsa düşük olan maçlarda alınan rahat galibiyetler, dışarıda acaba puan kaybı yaşanır mı diye kendimize sorduğumuz maçlarda alınan galibiyetlerle beraber güzel bir seri yakalanmasına sebep oldu. Yakalanan bu seri Osmanlı deplasmanı ve Milli maç arası sonrası içerdeki Elazığ maçıyla katlanarak devam edebilir. Kulübede oturan oyuncularında formaya olan istek ve arzuları Hakan Hoca nın elini oldukça kolaylaştırmış durumda.

Bununla beraber Eskişehir’in yaşadığı sıkıntıları da dikkate aldığımızda genç ağırlıklı oynayan takımların her zaman tehlike arz ettiğini söylemek gerekir. Önemli olan bu tip maçları ciddiyetle oynamaktır. Adana Demirspor benim düşüncem Eskişehir maçını bu ciddiyetle oynadı. Rakibin konumuna ve pozisyonuna bakmadı. Kendi oyununu sahaya yansıtarak net bir galibiyet aldı. Özellikle bu maçta gollerin Pote dışında farklı oyunculardan gelmesi de önemliydi. Çünkü sistem doğrudan Pote’nin gol atmasına bağlı olursa o zaman kitlenen oyunda yadaPote’nin sıkı markajda kaldığı durumlarda kilidi farklı oyuncuların açması gerekir ki işte Eskişehir maçı buna tipik bir örnektir.

Çünkü kendi sahasında oynadığı bir çok maçta rakip takım ister istemez Adana Demirspor’a karşı kapanacak ve Pote’yi en önemli silah gördükleri için bu oyuncuyu etkisiz hale getirmek isteyecektir. Bu noktada farklı oyunculara da gol bulma adına görevler düşecektir. Tabi bu maçta Pote her ne kadar gol bulamadıysa da gollerin neredeyse tamamında payı vardı. Pozisyonların hep içindeydi. Ben yine daha önce söylediğimi tekrarlıyorum, Adana Demirspor deplasman maçlarını daha rahat oynayacaktır. Kendi sahasında ise taraftarının desteği ile ilk golü bulduğunda daha rahat bir maç çıkarır. Lig de şuana kadar benim sistem oyunu anlamında en dikkatimi çeken takım Bolu. Gerçekten oyun düzenlerini sahaya iyi yansıtıyorlar. Adana Demirspor ise oyun sistemi adına sahada ilk haftalara nazaran daha istekli durumda. Buda sonuca yansıyor zaten.

Maçın en renkli anlarından biri ise taraftarın stadyumda çalan Müslüm Güres’in “herşey de sen varsın şarkısına” hep bir ağızdan eşlik etmesi oldu. 30 saniyelik bir video tüm Türkiye’nin gündemine oturdu sosyal medya da bir numara oldu.

Ve tabi ki Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’ın önce Adana Demirspor ve Eskişehir taraftarlarının mangal partisine katılması ardından ise stadyumda taraftarlarla birlikte maç izlemesi taktir edilmesi gereken bir durum olarak ortaya çıkıyor. Başkan Sancak’ın içine Adana Demirspor  sevgisi iyice işlemiş durumda. Takım da şuan zirve mücadelesinin tam içinde yer alıyor. Osmanlı deplasmanı serinin devam etmesi adına son derece önemli . İlerleyen haftalar Adana Demirspor için bir çok güzelliğe gebe diye düşünüyorum.