Denizlispor galibiyeti unutulmalı

09/03/2018 22:42 461

Adana Demirspor geride bıraktığımız 3 haftada 7 puan alarak inanılmaz bir çıkış yakaladı.

İşin aslına bakıldığında Adanaspor derbi maçı öncesinde taraftarların tesise gelişi ve burada yapılan karşılıklı konuşmalarla birlikte Demirspor futbolcusu iradesini ortaya koymuştur. Takımın direnci, mücadeleci gücü ve kötü gidişe isyanı budur.

Mavi-Lacivertliler yenildiği Adanaspor ve Boluspor maçlarında dahi iyi mücadele etmiş ve haksız yenilgiler almıştır. İstanbulspor maçındaki yoğun mücadele ve istek bu kez galibiyeti getirdi. Devamında Eskişehirspor deplasman beraberliği ve yine yüksek mücadelenin eseri olan Denizlispor galibiyeti çok çok önemli bir yere getirdi Demirspor’u...

Puan sıralamasına baktığınızda Adana Demirspor 31 puanı yakaladı ve kümede kalma adına çok önemli bir avantaj yakaladı. Eskişehirspor ile puanlar eşitlendi. Samsunspor’un ise kopup gitmesine izin verilmiyor. Kırmızı-Beyazlı takım ise Demirspor’un 1 puan önünde.  Tabi Demirspor’un diğer avantajı , küme düşmeye aday Denizlispor,  Eskişehirspor ve Samsunspor ile ikili averajları elinde bulundurması. Üçlü averaj bile Adana Demirspor’da. Biliyorsunuz bu avantaj çok çok önemli. Nedeni ise geçtiğimiz sezondan örnek verirsem ligin son maçı bittiğinde Adana Demirspor üçlü averaj ile kümede kalmıştı. Bu nedenle bu üç takıma karşı Demirspor 1-0 önde.

Bakıldığında 31 puan almak önemli ama ne yazık ki küme düşme barajının 40’lara vuracağı konuşuluyor. Bizim değerlendirmemiz de böyle olacak. Dolayısıyla rehavete kapılmamak gerekiyor. 31 puanı alan Mavi-Lacivertlilerin Giresunspor maçında şartlar ne olursa olsun en kötü ihtimalle 1 puan alarak gelmesi gerekiyor. Varsayımlar üzerinde de durmak gerekiyor.  Denizlispor’un  bu hafta oynayacağı Erzurum’u yeneceği ihtimalini  düşünürsek Demirspor’un doğal olarak Giresun deplasmanında yenilmemesi gerekiyor.

Anlayacağınız bu mücadele lig sonuna kadar devam edecek. Adana Demirspor’un yapacağı tek şey ortaya çıkardığı enerjisini hiç kaybetmemesi gerekiyor.  Hangi takımla karşılaşırsa karşılaşsın bunun böyle olması şart. Zaten Giresunspor maçından sonra Demirspor, içerde Ümraniyespor ile karşı karşıya gelecek. Ümraniyespor takımı da bu ligin en sert rakiplerinden biri. Onlarda şampiyonluğa oynuyorlar.  

Sonuç olarak Adana Demirspor için lig daha yeni başlıyor. Gaza basan Mavi-Lacivertliler vitesi daha da artırmalı. Peş peşe galibiyetler alırsa en azından erken rahatlama olur ve gençleri oynatma fırsatını yakalayabilir.