Demokrasi…!

30/03/2019 05:19 802

 

Herkese merhaba. Marketten ekmek almak gibi oldu oy kullanmak.. Oy kullanmadığımız bir zaman olduğunda kendimizi kötü hissediyoruz. Nerede bu demokrasi diye sayıklamaya başlıyoruz. Derhal seçim sandıkları kurulsun!

Güzel bir pazar kahvaltısından sonra mutlaka oy kullanmaya giderim ben. En güzel kıyafetlerimi bir bayramda bir de seçimde giyerim. Demokrasinin karşısına düzgün çıkmalıyım değil mi ? Derhal seçim sandıkları kurulsun !

Hiç unutmam bir gün yine oy kullanmaya gideceğim, ayağım burkuldu. Tabii ben bunu umursar mıyım daha çok hırs yaptım daha çok öfkelendim. Kimse benim elimden demokrasiyi alamaz, burkulan ayağım bile. Derhal seçim sandıkları kurulsun!

Benim büyük büyük dedemin birkaç fotoğrafı var. Hepsi seçim sandığının önünde. Çünkü bizim göbek adımız demokrasidir. Derhal seçim sandıkları kurulsun!

Geçenlerde anneme sanırım artık uzun süre oy kullanmayacağız dedim. Demez olaydım. Tansiyonu yükseldi apar topar hastaneye gittik, telefondan sandık resmi gösterdim. Yüzü güldü, kendine geldi. Derhal seçim sandıkları kurulsun!

35 yılllık dostumu bir kalemde sildim Neden mi ? Bana büyük yanlış yaptı. Oy kullanmaya gitmemiş. Yok efendim artık oy kullanmayacakmış. Demokrasiye bunu yapan kim bilir bana ne yapmaz diye düşünerek sildim bir kalemde. Derhal seçim sandıkları kurulsun!

Pazar günü sandıkları kuracağız. Bu seçimler bizi 4.5 yıllık seçimsiz bir sürece sokacak. Buna sevinenler olabilir ama ben sevinmeyeceğim. Çünkü sandık benim için çok önemli. İşin şakasını bir kenara koyarak konuşmak gerekirse, seçim insanların kararlarını yansıtacağı bir alan.

Her şeyden önce huzura ihtiyacımızın olduğuna inanıyorum ve buradan bu seçimin huzur içinde geçmesini umuyorum. Bunun böyle olmasını istiyorsak, sağduyuyu yanımızdan ayırmamız gerekiyor.

Şimdiden seçimler herkese hayırlı olsun ve Adana için en güzeli olsun diyorum ve son olarak unutmadan ekliyorum. Derhal sandıklar kurulsun!