Demirspor yine de avantajlı…

24/05/2019 22:00 814

Sondan başlarsak Adana Demirspor kötü oynadığı maçta sadece mücadele etti ve gol yemeden maçı tamamladı. Dolayısıyla Hatay’a en azından final şansını yüksek tutarak gidecek.

Maça geldiğimiz de 5 Ocak Fatih Terim Stadı tarihi günlerinden birini yaşadı ki stat dolmasının yanı sıra giremeyen binlerce taraftar ise evlerine geri dönüp ekrandan izlemek zorunda kaldı.  Bu atmosferde Demirspor maça başlarken,  daha derli toplu görünen konuk takım oldu. Sahasından  pas yaparak akıllı çıkan Hatayspor kalesinde ilk tehlikeli atağı 17. Dakikada gördü.  Bu pozisyonda da Oleksandr, istediği golü atamadı.

Sonrasında Hatayspor takımı yine oyun üstünlüğünü ele aldı.  Genelleme yapacak olursak topla daha haşır neşir olan takım Hatayspor oldu. Sadece maçın son dakikalarında Demirspor’un sağlı sollu baskısı oldu ama onda da topun son anı Demirspor adına fiyasko idi.

Demirspor neden oynayamadı? Sorusuna ise…

Takımın öncelikle pas alış verişi seviyesi çok düşüktü. Erdal olsun Vedat olsun gününde olmayınca takımın ora sahasının yükü Traore’ye kaldı.  Hal böyle olunca da Hatayspor bu bölgeyi ele geçirdi.  Demirspor’un hücum bölgesi ile savunması arası çökünce işler iyi gitmedi. Rakip takım teknik direktörü İlhan Palut, Berk olsun, Pote olsun tedbiri alınca da oyun kitlendi.

Bu noktada Demirsporlu oyuncular bir türlü çözüm üretemediler. İş duran toplara kaldı ama Demirspor bunda da çok başarısızdı. Hangi oyuncu olursa olsun orta konuşunda çok başarısız. Serbest vuruşlar da öyle. Kritik noktalarda yakalanılan atışları Demirspor lehine çeviremedi.

Tabi bir de çift santrafor konusunda hocanın bir kez daha bu durumu gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyorum. Pote’nin çıkmasından sonra  Oleksandr, takıma çok iyi duvar oldu. Sağlı sollu servisi iyi yaptı ama ne Berk ne Vedat  ne de orta saha bu atakları olgunlaştıramadı.

Sonuç olarak Demirspor, Hatay’a yine de avantajlı gidecek.  Bu kez stresli olan taraf Hatayspor olacak. Demirspor yine sabırlı ve mücadele gücünü yüksek seviyeye çekerse final biletini alır diye düşünüyorum. 

Yürekten inanıyorum.