Demirspor Play-Off’u iyi bilir…

20/05/2019 23:19 817

Adana Demirspor’un Play-Off  serüveni yeni değil ki...

Bildim bileli Play-Off’un içindedir Adana Demirspor.

1994 Yılında takımın Süper lige çıkması yine Play-Off marifetidir. Denizli’de iki kez Play-Off şampiyonluğu var Adana Demirspor’un.  Bursa’da, Konya’da iki kez finalde kaçan şampiyonluklar var. 

Sonuncusu gerçekten üzüntü vericiydi. Sedat Sözlü başkanlığındaki Demirspor iki sezon öncesinde Alanya ile Konya’da final maçında karşı karşıya geldi. Demirspor öne geçmesine rağmen maç penaltılara gitti ve şampiyon olan Alanyaspor olmuştu.

Sonrasında iki sezon peş peşe küme düşme tehlikesi yaşan Adana Demirspor, şimdi ise Başkan Murat Sancak, Ümit Özat, ekibi ve talebeleriyle birlikte yine Play-Off maçlarına kaldı. Şunun şurasında üç maç oynayıp Süper lige çıkacaksınız. O kadar da yakın asılda.

Anlayacağınız Adana Demirspor gediklisi olduğu Play-Off’a hayli alışık. Nasıl oynaması gerektiğini, nasıl davranması gerektiğini ve stratejisini çok iyi bilir.

Şimdi final öncesinde iki ayaklı maça çıkacak Demirspor…Rakibi ise Hatayspor oldu. Çarşamba günü oynanacak ilk maçın ardından Pazar günü ise rövanş Hatay’da oynanacak.  Şartlar ne olursa olsun  iki maçı düşünerek hareket etmek gerekiyor. Yani 180 dakikalık maçta buna göre oynayıp neticeye gitmeli.  Lig sürecinde Demirspor iki maçta da Hatayspor’dan 4  puan aldı. Adana’da rakibini 3-0 yenerken Hatay’da ise sonuç 1-1 bitti.

Daha önceki Play-Off maçlarında tecrübemize dayanarak Adana Demirspor’un daha temkinli oynayacağını düşünüyorum. Zira, rakibin etkili oyuncuları var. Tabi birde ligin ikinci yarısındaki puan sıralamasına bakıldığında Hatayspor’un lider olduğunu görebiliriz. Yani Hatayspor dişli ve sert bir rakip.

Adana Demirspor takımı yeni başkan ile  yeni olmasına rağmen hayli tecrübe sahibi oldu. Sakatlıklar, cezalılardan dolayı belini bir türlü düzeltemeyen Mavi-Lacivertlilerde  bu maçlara Rassoul ile Hakan yetişmeyecek gibi görünüyor. Bu iki oyuncunun da sakatlıkları geçmesine rağmen maç eksiklikleri var. Fakat Demirspor’un  en büyük avantajı usta ayaklarının olması ve camianın bütünlüğü…Özellikle Adana’daki maç  tıklım tıklım dolacaktır. Bu durumu kesinlikle avantaja çevirmek gerekiyor.

Emeği geçenleri kutluyorum. Şimdi sabırsızlıkla Çarşamba oynanacak Hatayspor maçını bekleyeceğiz.