Demirspor kıpır kıpır

05/04/2019 22:13 895

Adana Demirspor bu aralar kıpır kıpır…

Bir taraftan A takımın play-off mücadelesi devam ederken, diğer taraftan da altyapıdaki gelişmeler heyecan veriyor…

Milli maç arası ve seçimin ardından Demirspor Pazar günü deplasmanda Afyon  ile karşı karşıya gelecek. Bu maçın bir önemi var ki Demirspor kazandığı takdirde Play-off’un kapısını aralayacak. Dönüşünde ise Ümraniye maçı var ki final niteliği taşıyor.  Mavi-Lacivertlilerin oyuncu kalitesi bu yükü kaldıracak güce sahip.  Dolayısıyla iki maçın neticesi büyük önem taşıyor.

Afyon takımını Gazişehir’e karşı izleme imkanı buldum. Takım olarak puan sıralamasında tehlikeli bölgedeler. Dolayısıyla her bir oyuncusu ipin ucundan tutup taşın altına ellerini uzatmışlar. Yani, 90 dakika iyi mücadele veriyorlar. Çok iyi kapanan Afyon takımı aslında yenilgiyi hak etmedi. Gazişehir maçının hakkı beraberlikti.  Yenilen penaltı golü ile sahadan yenik ayrıldılar.  

Afyon takımı özellikle üçüncü bölgeye geçişleri çok hızlı ve bilerek nokta atışı yapıyorlar.  Bu anlamda golcü Oltan’a dikkat etmek gerekir. Oltan Karakullukçu  attığı 12 gol ile Pote’yi de geçerek takımının önemli oyuncusu olduğunu yine ispatladı. Bir de bu oyuncu uzun süre sakatlığı nedeniyle takımından uzak kaldı.  Orta sahasında ise Mehmet,  adeta organizatör durumunda. Bu iki oyuncu takımı adeta sırtlıyor.

Bu maçı Teknik Direktör Ümit Özat da izledi. Gerekli bilgilerini alan Özat, aldığı bilgiler sonucunda takımına prova yaptırdı.

A takımda bunlar yaşanırken Altyapıda da daha doğrusu futbol akademisinde ise gelişme çok iyi. Uzak deplasmanlara takımın uçakla gitmesi büyük yankı uyandırdı. Ayrıca Karataş ve Doğanşehir’e  futbol okullarının açılması da  kulübe katkı sağlayacak. Bu sayının artacağı da gelen bilgiler arasında. Yazın ise büyük büyük turnuvanın yapılacağı da gelen bilgiler arasında.

Adana Demirspor’daki hareketlilik lig sonuna kadar bitmez. Dolayısıyla bunun sonu mutlaka başarı olacağına göre camiayı da büyük mutluluklar bekliyor.