Demirspor kalitesini gösterirse

03/05/2019 08:25 885

Adana Demirspor’un daha önceki play-off serüvenlerini yakından takip ettik. Büyük coşku içerisinde geçen Play-Off maçları ne yazık ki hayal kırıklığı ile tamamlandı. Tabi bunun örnekleri çok ama en sonuncusunda Konya’da Alanyaspor finali yaşandı. Hatta takım 1-0 öne de geçti. Ancak penaltılarla Süper lige çıkan Alanyaspor olmuştu. Bakıyorsunuz, Alanyaspor o tarihten itibaren hala Süper ligde ve iyi de gidiyorlar.

Bugüne gelirsek ligde son üç haftaya girildi. Adana Demirspor çok önemli avantaj yakaladı. Bakıldığında hafta sonu Giresunspor ve sonrasında 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nda oynanacak Balıkesirspor maçlarını aldığı takdirde Demirspor, bu işi bitirir. Ancak öncelikle hafta sonu Giresunspor’u kayıpsız geçmesi gerekiyor.

Son Boluspor maçı açıkçası hepimizi iştahlandırdı. Daha öncesindeki Altay maçının ikinci yarısı ile Adanaspor maçları hayal kırıklığı idi. Fakat, Demirspor güçlü camiadır. Başkanıyla, yönetimiyle, teknik heyeti, futbolcuları ve taraftarıyla ani reaksiyon gösterir ve bir anda ayağa kalktı. Boluspor maçında da böyle oldu.

Tabi Teknik Direktör Ümit Özat’ın Boluspor maçında isimleri farklı noktalarda oynatması da bunda önemli faktör oldu. Adana Demirspor’un 90 dakikayı bulan mücadelesi ve sonrasında aldığı 3 puan çok değerliydi. Zira, alınan 3 puan ile Mavi-Lacivertliler Play-Off’un içine yeniden girdi. Bu mücadele hakikaten gönülden geçen tarzda idi. Gönül istiyor ki aynı mücadele Giresun’da da devam etsin.

Bu noktada tabi ki gözlerimiz yeniden Ümit hocada; bazı sakatlık durumları var. Bu oyuncuların yerlerine oynayacak mutlaka aynı ölçekte isimler olacaktır. Takımını yine iyi oynatacaktır Ümit hoca ve ekibi. Bu çizgiden sapma yapmayacağına yürekten inanıyorum Mavi-Lacivertlilerin. Süleyman, Berk, Traore, Pote, Erdal, Adil gerçek anlamda iyi isimler. Geriye döndüğünüzde, Kaan, Emre, Semih, Mitroviç gününde olduğunda iş bitirecek isimler. Kalede Çağlar, çok formda. Nazar değmesin diyelim.

Kısacası, Demirspor futbolcu kalitesini yine gösterirse ağır basacaktır.

Sonucunda Giresun takımı küme düşmeye oynuyor. Takımsal olarak iyi isimlerden oluşuyor. Ancak Demirspor takımı da daha önemli isimlerden oluşuyor. Dolayısıyla Adana Demirspor bu işi Giresun’da bitirip dönmesi gerekiyor.

Güveniyor, inanıyoruz…