Demirspor iyi çalışmış

01/04/2019 03:19 896

Milli maç arası bu kez hayli uzun geldi.  Neredeyse yaz dönemini  hatırlattı.  Yani Adana Demirspor’un süresi biraz daha uzadı. Bunun nedeni ise Ümraniye takımının kupa maçlarını oynayacak olması.

Bir başka açıdan bakıldığında sakatlıkların düzelmesi anlamında Demirspor’a bu aranın yaradığını düşünüyorum. Zaten antrenmanlar ve güç depolama hayli yoğun geçti.

Geçtiğimiz cumartesi Demirspor Kayseri’de, Kayserispor ile özel maçta karşı karşıya geldi.  Karşılaşmayı Kadir Has Stadı’nda takip ettim.

Daha önceki haberlerimde bu özel maçın Demirspor adına önem taşıdığını bunun nedenini ise sakatlıkları nedeniyle kadroya giremeyen oyuncuların yerine kimlerin oynayacağı ve nasıl performans sergileyecekleriydi.

Teknik Direktör Ümit Özat, ilk 11’i Çağlar, Süleyman,İsmail, Semih, Kaan, Erdal, Traore, Anderson, Berk, Oleksandr, Kage olarak belirledi. Maçın 10. Dakikasında Kage sakatlanınca yerine Levent oyuna girdi.

Tabi sakatlanan Koseçki olsun Hakan olsun, Vedat olsun bu oyuncuların yerine kimlerin oynayacağı merak konusuydu. Sağda Hakan’ın yerine Berk, sol da ise Kage ile başlandı. Belirttiğim gibi Kage dışarı çıkınca Levent sol tarafta oynadı. Vedat’ın yerine Anderson denendi.  İlerleyen dakikalarda ise Teknik Direktör Ümit Özat, tüm oyuncularını sahaya sürdü.  Bir tek çıkmayan Süleyman , Erdal ve Levent oldu.

Genel bakıldığında şuana kadar olan Milli ara sürecini Demirspor çok iyi değerlendirmiş. Ümit hoca doğru idman yaptırıp oyuncularını güçlendirmiş. Demirspor 2-1 kazandı ama bu önemli değil. Asıl önemli olan Demirsporlu oyuncuların 90 dakika bitene kadar verdiği mücadele idi.

İlk planda Süleyman, Erdal, Traore, Levent, Berk, Semih çok iyilerdi. Oleksandr ileride top kaybetmiyor ve duvar olabiliyor. Bu bölgede ikinci yarıda Mehmet Kaan denendi. Bu oyuncu da ışık verdi. Stoperde Semih ile oynayan İsmail’in maç eksiği var. Ama kalitesini kaybetmemiş. Kalede zaten sorun yok. Çağlar ile Kurtuluş eldivenleri  başarıyla giyiyor. Berk için söylenecek tek şey yüreğiyle oynuyor. Sonuca da gidiyor zaten. Sol bek Kaan özellikle ortalarına çok dikkat etmesi gerekir. İlk yarıda ise hayli aksadı.

Kage sakatlanmasa bile forma giymesi çok zor. Geri dönüşü sıfır noktasında. Aynı şekilde Anderson’da öyle. Ne yazık ki artık emeklilik vakti geldi Anderson’un...  Brezilyalıya  elbette şans verilsin ama bu şansı  Erkam’a versek acaba daha iyi olmaz mı?  Erkam, sıçrama yapabilir mi? diye de içimden geçirdim.  

Sonuç olarak Demirspor, önümüzdeki haftayı da iyi değerlendirirse  zorlu sürece hazır diyebiliriz.