Böyle yenilgi olmaz!

15/04/2018 22:10 325

Elazığspor karşısındaki Demirspor’un hangi bölümünü anlatalım ki?

Baştan aşağı hayal kırıklığı…

En başta vurgu yapacağımız nokta bu seviyedeki bir takımın iki pas yapamaması.  Teknik direktör Mustafa Uğur orta sahayı Kubilay, Yiğit ve Savaş’tan oluşturdu. Bakıldığında üç mücadele eden isim. Dolayısıyla Elazığspor’un çok pas yapan orta alanını bozmak için yapılan bir hamle olarak görüldü.  Ancak  üçü de sezonun en kötü performansını gösterdi.  Sanki futbola yeni başlamış gibiydiler. Eskişehir, Giresun deplasmanlarındaki Demirspor’u hatırlıyorum da dün Elazığspor karşısındaki Demirspor ile alakası yok. Sanki Demirspor ligde kalmayı garantilemiş dün de laylaylom yapıyor gibiydiler.

Bu kötü oyuna rağmen Yiğitcan’ın şans golü ile takım öne geçti. Tabi bu golün devamında da sıkıntı arttı. Elazığspor teknik heyeti Diarra’yı oyuna attı ve işi bitirdi. Bu değişikliğe bizim teknik heyetimiz ne yazık ki karşılık veremedi. Devamında Diarra’nın beraberlik golü geldi. Bizler daha mücadeleci isim beklerken Mustafa hoca Atabey’i oyundan alıp bu kez büyük sürprize imza atarak Aydın’ı oyuna aldı. Orta saha daha da zayıfladı ve Diarra’nın bu kez ikinci golü geldi. Yetmedi  Abdülkadir’i de oyuna attı hoca.Sonra da Sergiy…

Ne yazık ki Mustafa hoca oyunun içine bir türlü giremedi. Geçtiğimiz hafta genç oyuncu Mustafa iyi mücadele etmişti. Neden ikinci yarı oynatılmaz anlamak mümkün değil? Aydın’ın ayakta duracak hali yok. Hoca, bu oyuncunun tecrübesinden yararlanmak istiyor ama nafile. Aydın’dan mümkün değil olmaz. Bunu Mustafa hoca bir türlü anlamak istemiyor. Anlamak istememesinin nedenini de anlayamıyoruz!

Takımın geneline bakıldığında sadece Kaleci Kurtuluş ile Yiğitcan ile Adil’in dışında ‘iyi oynadı’ diyebileceğimiz dördüncü isim yok. Elazığspor karşısında takım biraz kımıldasa işi bitirip geleceklerdi. Ancak takımda acemilerin fazlalığı ile teknik heyetin karar yanlışlığı yenilgiyi hazırladı.

Sonuç olarak, aşağıdaki takımlar ile Demirspor’un arasında 3 puan kaldı.

Ligde üç maç kaldı. Bu hafta Samsun ile Denizli karşılaşıyor. Birinin kazanması durumunda Demirspor’a bir galibiyet yetecek. Dolayısıyla Mavi-Lacivertlilerin kendi göbeğini kesme durumu hala var. Dolayısıyla bu takım 4 maçta nasıl 10 puan yaptıysa o atmosfere yeniden bürünmesi gerekiyor. Bu tip kurtuluş mücadelesinde iyi oynamaz iyi mücadele etmezseniz başınız ağrır. Adana Demirspor’un kesinlikle işi Ankaragücü maçına taşımaması gerekiyor.  Hele hel bu işi Erzurum maçında bitirmesi şart.