Bitirin şu işi!

27/04/2019 16:24 1475

Bazı maçlar vardır Başkanındır.

Bazı maçlar vardır taraftarındır.

Bazı maçlar vardır teknik direktöründür.

Bazı maçlar vardır ki futbolcunundur. 

Futbolcu da çıkıp o maçı canı pahasına mücadeleyi verir ve 90 dakika sonunda istediğini de alır. Çünkü görev o maçta onlarındır.

İşte öyle bir maç  geldi ve Demirspor’un  kapsını çaldı. Pazar günü Adana Demirspor, Boluspor’u ağırlayacak. Belki de bir sezonun emeği diyebiliriz. Belki de yarınların habercisi , umudun tohumun serpilmesi anlamı taşıyor.

Adana Demirspor futbolcusu bu hafta böyle bir misyon taşıyamaya başladı.  Son iki maça baktığımızda elden giden 4 puan var. Bu dört puanın ikisini alsanız şimdi Play-Off’un içindeydiniz. Fakat olmadı! Bu anlamda geriye dönüp bakmanın tek bir anlamı var o da yapılan hatalardan ders çıkarmak.

Altay maçında dikkat eksikliğinden 2-0’dan 2-2 biten bir maç!

Derbi maçta ne mücadele, ne de oyun ve yine berabere biten bir 90 dakika…

Şimdi ise Boluspor maçı…Adana Demirspor bu maçı kazanması gerekiyor. Kazanmadığı takdirde büyük avantajı yine kaçıracak. Hatta Play-Off şansını  mucizelere bırakacak.  Yani, koskoca bir sezon göz açıp kapayıncaya kadar heba olacak.  Veya başka bir değişle koskoca bir sezon sadece 90 dakikaya sıkıştı kaldı.

 

Tribünlerin cezalı olduğu maça genel taraftarlar giremeyecek. Sadece 3-4 bin taraftar bu maça girebilecek.  Maça giren-giremeyen tüm taraftarların, Demirspor severlerin gözü kulağı Adana Demirsporlu futbolcularda olacak.

Zira, bu maç Adana Demirspor futbolcusunun maçı olacak.

Ne o, ne bu, ne de şu…

Sadece Demirspor futbolcusu bu misyonu üstlendi ve sorumluluğu yerine getirecek.

Bir sezonda da bir 90 dakikayı  camiaya hediye edin, başka bir şeyde istemiyoruz!

Bitirin şu işi!