BENİM UMUDUM YOK!

27/05/2018 23:38 1385

Adana Demirspor hakkında bütün gerçekleri dile getiriyorum. Olumlu olumsuz, her şeyi bu köşede sizler ile paylaşıyorum. Lakin Adana Demirspor gibi bilinçsizce yönetilen inanın Dünya bir başka kulüp yoktur.

Her gelen yönetim öyle sözler veriyor ki, artık ben bu sözler karşısında gülüyorum. Çünkü öyle sözler veriyorlar ki, inanın daha sonra kendileri de inanamıyorlar. Aslında “SÖZ VERMEK” kelimesinin anlamını sanıyorum bilmiyorlar.

Mehmet Gökoğlu 191 oy alarak başkan oldu, Nilay Ateşoğulları 35 oyda kaldı. Başkan Gökoğlu’nun başkan olur olmaz söylediği ilk sözü sizle paylaşıyorum “TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ SPOR KULÜBÜ DEMİRSPOR’A HİZMET ETMENİN ŞEREFİNİ YAŞAMAK İÇİN DENEYİMLİ EKİBİMLE YOLA KOYULDUK”.

Evet…

Aynen bu sözler ile başkanlık koltuğuna oturdu Mehmet Gökoğlu. Şunu da söyleyeyim, Gökoğlu’nun Adana Demirsporluluğunu kesinlikle tartışmam. Ancak bir tek projeye dahi imza atamayan bu yönetimin yapmış olduğu yanlış transferler ve harcanan paraların hesabını kim verecek?

Geçmiş günlerde Başkan Vekili İmam Gazali Hıradağı, kendisinden emin bir konuşma yaptı. Ne demişti bir hatırlayalım. “Ben personele kendi cebimden alacaklarını verdim”.

Ben de taktir etmiştim, “HELAL OLSUN” başkana demiştim. Sonra bir araştırdım gerçek ortaya çıktı. Geçen sezonda 5 ay, bu sezondan da 4 ay alacaklı olan personelin olduğunu duydum.

Ne mi yaptım, “GÜLDÜM”.

Gelen bir yönetim de şu kulübe bir şeyler yapsın. Borcu azaltsın. Kalıcı gelir kaynakları yaratsın.

Nerede…

Her sezon aynı senaryo…

İnanın bu kulübe üye olanların, üye aidatlarını dahi ödemedikleri kulağıma geliyor. Her sezon Büyükşehir para verecek gelen yönetim bu para ile kadro kuracak ve takım oluşturulacak.

Herkes memnun, hani derler ya, “ALAN RAZI, SATAN RAZI” diye işte o misal. Bu sezon da sınıfta kaldık. Her geçen sezon borç çoğalıyor. Ben bu kulübün borcunun söylenenden daha fazla olduğunu düşünüyorum. Kimler ne kadar para harcamış “SIR GİBİ” saklıyorlar. Spor kamuoyunun bilmesinin ne gibi zararı olur. Hani “ŞEFFAF” yönetimdiniz.

Geçen yazımda Ömer Sabancı’nın kulübü alıp, borç batağından kurtaracağını ve şampiyonluğa oynayacak bir kadro kuracağını yazmıştım. Yapmış olduğu ön görüşme sonrasında neden bu isteğe karşı çıktınız?

Yani bazıları, bu kulüp “ELİMİZDEN” gitmesin! düşüncesi içerisinde mi?

1 Haziran’da kongre var, aday yok. Her sezon olduğu gibi birileri çıkar sahiplenir diye bekliyoruz. Tüm takımlar transferleri bitirdiler. Kamp yerleri hazır. Adana Demirspor yine başkansız.

Artık “BENİM UMUDUM YOK!”

Bu kadar olumsuzluklar içerisinde boğuşan ve her sezon borç üstüne borç batağına saplanan bu kulüp küme düşer ise bunun hesabını kim, nasıl verecek.