BEN PUANA BAKARIM

23/02/2018 22:03 1473

Sezonun son derbisinde gülen taraf Adanaspor oldu. Futbol olarak “parçalı bulutlu” bir karşılaşma oldu. Her iki takımda girdikleri gollük pozisyonları cömertçe harcayınca gol de 90+1 de geldi.

Adana Demirspor teknik direktörü Mustafa Uğur “oynanan futboldan memnunum. Bundan sonraki haftalarda daha iyi olacaklarını” belirtti.

Hocam takım küme düşüyor. Sen hangi futboldan bahsediyorsun. Bu kadar beceriksiz bir futbolcu topluluğunu ben hayatımda görmedim. Karşılaşmanın ikinci yarısında 15-20 dakika bir kıpırdanma oldu. O kıpırdamalarda golü bulamıyorsan işin zor demektir. Sen bir hafta önce de sahanda Boluspor’dan 3 yemedin mi?

Yani Mustafa Uğur’un gelmesi de bu takıma çare olmadı. Yani hep beraber önlere doğru ilerlemenin zamanı geldi geçiyor da! Kimseden ses seda çıkmıyor.

Yine “avuç dolusu” paralar harcandı gelinen duruma bakar mısınız?

Bu kulüp şirket olmadığı sürece hiçbir zaman başarıyı elde edemez. Maazallah küme düşerse bir daha çıkması da zor olacak.

Yönetim çareler arıyormuş diye kulağıma geliyor. Bundan önceki haftalarda futbolcular bir birlerine girmişler. Yöneticiler ile sıcak temaslar yaşanmış. Kötü gidişat böyle önlenmez. Profesyonel bir yönetim olmadığı için ne yapacaklarını bilmiyorlar.

Sezonun ilk derbisinde Adanaspor’u 1-0 yenmişti şimşek. Bir baktım sahanın içerisinde yöneticiler ve futbolcular fotoğraf çektiriyorlar. Ben hayatımda böyle bir şey görmedim.

Bakın Adanaspor nerede sizler neredesiniz. Millet işin havasında. Bu takım küme düşmekten kurtulursa “Takımı küme düşmekten kurtardık” diye böbür böbür böbürlenirler! Ne hale düştü şu Adana Demirspor. Geleceğini hiç parlak görmüyorum.

Adanaspor’da pek iyi görüntü vermese de kazanmasını bildi. Hani derler ya, “Daha çok isteyen taraftı” diye. Hedefleri ilk altı takım arasına girmek adına 3 puan ilaç gibi geldi. Son iki haftada son dakikalarda atılan goller ile 6 puan aldılar. Matamatiksel olarak şansları var. Osman hoca hırslı bir kişiliğe sahiptir. Maç oynanırken bile o hırsı yansıtır. Yani maçı yaşar. Başarılı olmak için elinden geleni yapacaktır. Kadro olarak pek yeterli olmasa da futbolda şans faktörü son derece önemlidir.

Hafta sonu Adana Demirspor evinde İstanbulspor’u ağırlarken, Adanaspor ise Erzurum deplasmanında puan arayacaklar. Adana Demirspor’un artık puan kaybetmek gibi bir lüksü olamaz.  Adanaspor eğer hedefi yakalamak istiyorsa deplasmandan da puanlar getirmesi gerekiyor. Ne diyelim, her iki takımımıza da başarılar dilemekten başka yapacak bir şeyimiz yok