BEN KRALIM!

26/08/2018 23:11 1457

 

Adana Demirspor sezonun üçüncü maçında yine bir deplasman galibiyeti ile 3 puana uzanan taraf oldu.Oyun kurgusuna değinirsek işin içinden çıkamayacağız. Çünkü yetenekli futbolculardan kurulu bir takımın oyuna ağırlığını koyamaması bence düşündürücü. Gaziantep takımı eski günlerinden çok uzakta. Daha güçlü bir ekipti ancak şimdi sıradan bir takım hüviyetinde.

Defans bloğunda Mitroviç dışındaki futbolcular, rakip ataklarında çevre kontrolünü hala yapamıyorlar. Karşılaşmanın 13 dakikasında kenardan gelen topta defans da bulunan arkadaşlar aynı hizada ip gibi dürüyor ve seyrediyorlar. Rakip forvet araya girip topa dokunuyor ve golü atıyor. Bu pozisyon ofsayt olmasa mağlup başlayacağız maça.

Penaltıyı kaçıran Pote'ye şaşırdım. Göstere göstere topu kaleci Günay'ın kapattığı köşeye plase vurarak attı. Bu topu tecrübeli hiç bir kaleci yemezdi.

Daha sonraki pozisyonda Pote golü attı ve taraftarlara, başının üzerine ellerini götürerek, "TAÇ" işareti yaptı".

Bir takım gol kaçırır, ancak kaçmaması gereken pozisyonlar vardır. İşte onlardan bir tanesini defanstan gelen Tayyip Talha kaçırdı. Kenardan gelen topa öyle bir vurdu ki top kale yerine auta gitti. Halbu ki bu pozisyonda topa kafa ile vursa top ağlarla buluşacaktı. Takım hala oturmamış. Ne zaman ne yapacaklarını bilmiyorlar. Savunmayı hataya zorlayacak hamleleri yapamıyorlar. Yani bir takımın bu kadar fazla top kaybetmesi oynanacak maçlar için son derece vahim sonuçlar getirebilir.

Hücum organizasyonları ise yetersiz...

 Bu takım 4-3-3 sistemi ile oynayamaz. Öncelikle kenarlar hala yetersiz. Koseçki topla beraber iyi işler yapıyor. Ancak oyundan çabuk düşüyor. Bunda hava sıcaklığının etkili olduğunu düşünüyorum. İleri ki haftalarda daha iyi işler yapacaktır. Tamam galibiyet güzel, bilhassa kötü oynayıp galip geliyorsan büyük kazanç. Hem de deplasmanda. İçeride Denizli maçını kazansan ilk 3 sırasına oturacaktı Adana Demirspor.

Bence son derece şanslı olduğumuz bir maçtı. Rakip takımın futbolcusu Kubilay Aktaş, 45+1 de ve 90+4 de iki şutu direkte patladı. Bu pozisyonların biri gol olsa idi sizce sonuç ne olurdu?

Teknik direktör Hakan Kutlu'nun henüz bu takıma bir şey kazandırmadığı kanısındayım. Yani bu kadro sahaya çıksa bu futbolu oynar. Yani gelişme kaydedilmemiş. Milli maç arasından sonra Kutlu'nun takım üzerinde ki etkisini göreceğiz.