BAYANLAR BASKETBOL LİGİ BAŞLIYOR

07/10/2017 05:07 1629

Bayanlar Süper lig müsabakaları 14 takımın katılımıyla bugün başlıyor.

Botaşspor’un kulüp olarak Ankara’ya götürülerek Ankara’da müsabakalarına katılmasına karar verildiği 2017-2018 sezonunda takımlar yabancı oyuncularını da alarak lige hazır olmaya çalıştılar.

Galatasaray , Fenerbahçe ve YDÜ takımlarının şampiyonluk kovalayacağını Hatay ve Kayseri AGÜ nün de sürpriz neticeler alabileceğini tahmin ettiğim ligde Ceyhun Yıldızoğlu’nu antrenör olarak sezon başında alan Bornova Becker daha sonra antrenör ve aldıkları yabancı oyuncuları serbest bırakarak sürpriz bir davranışa neden oldular.

Ormanspor’un Melisa Can ,Hatay Büyükşehir’in Bahar Öztürk gibi devşirme oyuncularla oynayacağını düşünürsek bir fazla oyuncuyla oynayacakları da bir gerçek. Yabancı oyuncuların bir eksikle lige başlama kararı alan basketbol federasyonu daha fazla Türk oyuncunun süre almasını sağladı.

Temsilcimiz Askispor yeni bir yönetimle sezona –merhaba- diyecek.Haki Buhari’yi genel menajer olarak takımın başına getiren eski antrenör Kaan Artun’la yola –devam- diyen Askispor, Becker ile anlaşıp sonra mukavelesini fesh eden Michelle Snow ve Romano ile anlaşarak yine kısa bir Amerikalı oyuncunun transferi için düğmeye bastı. Rana Derin , Melike Bakırcıoğlu , Gamze Takmaz , Ezgi Manlacı , Ceyda Sinan ve Öykü ile Türk oyuncu problemini çözmeye çalışan Askispor’da hedef ilk 8 olacak.

Beşiktaş , Mersin Çukurova , Samsun Canik ve Ormanspor un ligin orta sıralarında yer alacağını tahmin ettiğim ligde , Bornova Becker ve tamamen gençleşen İÜSK takımının düşmeme mücadelesi yapacağını tahmin ediyorum. Askispor’unda yine ligin orta sıralarında ligi bitireceğini düşünüyorum.

Başta Askispor olmak üzere tüm takımlara sakatsız başarılı bir sezon diliyorum.