Başkan Sancak yine yapacağını yaptı

25/04/2019 04:48 1371

 

Derbi maç geride kaldı…

Bu maça dair sorumlular üzerine düşeni aldılar.

Demirspor cephesinde  değişiklikleri ve oyuncu tercihleri hala tartışılıyor.

Adanaspor’da alınan 1 puanın mutluluğu yaşanıyor.

Hakem maçı iyi yönettiği için dile getirilmiyor ve yazılmıyor.

Tribünler ise edilen küfürler nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildi. Büyük ihtimalle her iki takım taraftarına ceza gelecek.

Tabi derbi sonrasında en çok üzülen isimlerin başında Demirspor Başkanı Murat Sancak geldi. İki Adana derbisinde de galibiyet mutluluğu yaşayamadı. Sinirlenmekte de haklı. Başarı adına tüm imkanları seferber etti ve her anlamda oyuncularının teknik heyetlerinin arkasında oldu. Ancak ikinci maçta da galibiyet sevinci yaşatmadı Demirspor futbolcusu.

Başkan tabi maçın ardından İstanbul’a gitti.

Doğal gelişmelerde maçın öne çıkmasıyla bir takım yaşanan üzücü olaylar perde arkasında kalmıştı. Maç öncesi münferit de olsa iki takım taraftarları arasında istenmeyen olaylar yaşanmıştı. Bunların birinde de Adanasporlu taraftarların attığı taş alnına isabet eden Evrim Can Gezer yaralanmıştı. Alnı çöken genç Demirspor taraftarı hastane de bir takım operasyon geçirdi. Şuan için durumu iyi.

Tüm gelişmeleri İstanbul’da da olsa Başkan Murat Sancak, an be an takip etti. Bizler sonradan öğreniyoruz; Başkan Murat Sancak, taraftarına sahip çıkmış ve hastane masraflarını üstlenme gibi bir uygulamaya gittiğini sonradan öğrendik.

Başkanlar her zaman için camialarının babası, ağabeyi, kardeşi olmuştur. Bu tip istenmeyen olaylarda da  taraftarı başkanını yanında görmek ister.  Başkan Murat Sancak, uzaklardan İstanbul’dan elini zor durumdaki taraftarına uzattı ve desteğini verdi. Burada maddi destekten de ziyade maneviyatı daha öne çıktı. Sadece saha içi mücadele değil ailenin bir parçası olan taraftarını da yalnız bırakmadı Başkan Murat Sancak. Bu çok çok önemli bir nokta.

Dün sosyal medyaya baktığımız da Başkan Sancak, bu hareketi ile bir kez daha taraftarının gönlüne girmeyi başardı. Başkan, yönetim, teknik heyet, futbolcu ve taraftar nasıl bir birinden ayrılamaz ise bu olayda da Başkan babalığını göstermiştir.

Çok büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Başkan Murat Sancak’ın 4 Temmuz tarihinde çıktığı bu yolda tek bir eksiği kaldı ki o da takımının başarılı olması. Teknik heyet ve futbolcuları bu anlamda gerekli tedbiri alıp eski formlarını yakalamaları gerekiyor.

Zira Başkanın artık başarıyı hak ettiğini düşünüyorum.