Başkan Murat Sancak’a inanıyoruz

10/01/2019 21:52 592

İnsanı umutları, hayalleri  ve ümitleri yaşatırmış…

Umudun bittiği noktada ise perde inermiş…

Demirspor taraftarı az çile çekmedi.  Tek bir misyonları vardı o da Adana Demirspor’u yaşatabildikleri kadar yaşatmak.  Göle atılan taş misali. Gönüllerini  mavi lacivert umutlara attılar. Halka büyüdükçe büyüdü.  Tribünler büyüdü ama Demirspor tam zıttı bir görüntü verdi.

Maddi sıkıntı, eksi puan cezalar, transfer tabelalarının kapanması, esnafa borçlanma, personelin aylarca maaş alamaması vs…vs...vs…

Adana Demirspor daha fazlasını yaşadı. O taraftar bugünleri görmek için yağmur, çamur demeden forma ve armanın peşinde koştu durdu. Yeri geldi açlık grevi yaptılar, yeri geldi çaresiz kaldılar ama Demirspor’u ayakta tutmayı başardılar…

Ta ki geçtiğimiz sezona kadar…

Borcun çoğalması sadece kulübün değil camianın da önünde duran en büyük engeldi.  İlk kez çaresizlik çözümsüz noktasında kaldı. Tüm herkesin eli kolu bağlandığı ortamda Murat Sancak , “Ben varım “dedi.

İşte camianın hayallerinin gerçeğe dönüşmesi anlamı taşıyan bir gelişmeydi bu.  4 Temmuz 2018 tarihi Adana Demirspor için milattır. Anlamı; kötü günlerin geride kalıp iyi günlere doğru adım atma hamlesiydi.

Murat Sancak Demirspor’da başkanlık koltuğuna oturduğu andan itibaren rahatlama nefes alma başladı. Personelin maaşları ödendi  ve gününde de ödenmeye devam ediliyor. Esnafın alacağı kalmadı.  4-5 yıllık borçlar ödendi ödenmeye devam ediliyor.  Ara transferde sadece futbolcuları konuşmaya başladık. Daha öncesinde kapanan transfer tabelasını değil.

Tüm bunların kökenin de Başkan Murat Sancak var…

Tabi maddi rahatlamadan ziyada başkan Murat Sancak’ın Demirspor ile ilgili düşünceleri ve hedefleriydi.  “Ben Demirspor’u şampiyon yapmadan buradan ayrılmam…” sözü TSE garantisinden daha öte bir söylem ve güvence.  Devamında  , “Demirspor’un muhteşem taraftarı  Süper ligi görecek…” hedefi kapanan perdeyi kaldırıp bir kenara atmak değil de nedir?

Şu aralar Demirspor’un tek eksiği Sportif başarı. Bunun da mutlaka geleceğini düşünüyorum.

Başkan Murat Sancak ve yönetimine sonsuz güveniyorum.

Bu iş mutlaka olacak. Başkanın dediği gibi ama öyle ama böyle…