Bahçelinin işareti…

26/08/2018 23:03 1369

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kurban Bayramı Dolayısıyla partisinin genel merkezindeki bayramlaşma törenine katıldı. Türkiye’nin dört bir yanından teşkilatın üst düzey yöneticileri ve belediye başkanları da bayramlaşma törenindeydi. Herkes sırayla MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin elini öperek bayramlaşırken, sıra HüseyinSözlü’ye geldiğinde “Özel bir durum” yaşandı. MHP lideri elini öperek bayramını kutlayanHüseyin Sözlü’ye “ sol yanımda durunuz” diyerek başkanı yanına aldı. Malum ‘bayramın akabinde yerel siyaset ısınacak’ demiştik. Şunun şurasında yerel seçimlere 7 ay kaldı. Mevcut belediye başkanları, yerlerini korumak isterler mi yoksa gönüllerinde yatan Büyükşehir Belediyesine başkan adayı olurlarmı bilinmez ama görünen o ki, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Sözlü’yü yanına daveti, siyasi kulislerde, 29 Mart 2019 yerel seçimlerinde Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Hüseyin Sözlü olacağı işareti olarak algılandı.

 

Plakayı yazdık döndük

Yüzlerce Demirspor taraftarı yine yollara düştü. Galibiyeti hak ediyorlardı...”Güle güle gidin güle güle dönün” dedik. Nitekim de öyle oldu. Gaziantep’ten alınan üç puan aslında takımın koordinasyon açığının kapanmasına işaret. Malum herkes kampı tamamlamışken Demirspor takımı yeni topluyordu.  Hakan Hoca da Denizli maçında eksikleri görmüş bu kez daha dikkatli ve daha skorer bir profil çizdi takım. Nihayetinde plakayı yazdık döndük. Başkan Murat Sancak ‘sabır’ demişti. Yavaş yavaş Murat Başkanın dediği o sabır kendini göstermeye başladı. Tebrikler yönetim,tebrikler,futbolcular ve tebrikler teknik heyet.  Tabiki bir tebrik te büyük Adana Demirspor taraftarına.

9 gün boyunca yine emniyetteydik

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması dolayısıyla Çukurova’nın bereketli topraklarının sahibi canım Adanam kısmen de olsa boşaldı. Bayramı deniz veya yaylada geçirmek yerine, Adana’da kalmayı tercih eden Adanalılar, her zaman olduğu gibi huzur içindeydi. Vatandaş tatilini yaparken kentin huzur ve güvenliği için 7 / 24 görev yapan adana polisi yine suçlulara göz açtırmadı. Başta uyuşturucu olmak üzere asayiş olaylarına anında müdahale eden teşkilatın güzide personelleri, dün olduğu gibi bu gün de suçluların korkulu rüyası oldu. Başta Emniyet Müdürü Selami Yıldız olmak üzere yardımcılarını ve teşkilatın tüm birimlerindeki polislerimizi canı gönülden alkışlıyoruz.

 

Çimdik

Onca uyarıya rağmen acemi kasapların sayısı çoğaldı, buna önlem alamayan yetkilileri bir çimdikleyeyim. Adamlar et yerine kendilerini doğradı yahu..!

 

Haşarı soruyor

 

- Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün ÇGC yeni lokalinde Bayramlaşma törenine katıldığını biliyor musunuz?

 

- Bu yıl Kurban Bayramında acemi kasap sayısının son iki yıla oranla yüzde 70 arttığını ve bu artışın da 236 acemi kasaba tekabül ettiğini biliyor musunuz?

 

- Tunceli Valisi Adanalı ve Adana Demirspor aşığı Tuncay Sonel’in sayesinde, Tunceli’de bütün otellerin dolup taştığını biliyor musunuz?

 

- Adana Büyükşehir belediyesi eski Genel Sekreter yardımcısı Ferat Yüksel’in Muğla Milas Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu biliyor musunuz?

 

- -Seyhan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Halil Nacar’ın Hastane Yönetimiyle, nöbet tutan sağlık çalışanları, hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ederek bayramlarını kutladığını biliyor musunuz?

 

- Türkiye'nin en çok okunan gülmece, genç ve çocuk kitapları yazarı hemşehrimiz Muzaffer İzgü'nün dün ölüm yıldönümü olduğunu biliyor muydunuz?

 

 

 

Günün İsmi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü

 

Günün Sözü

Geçmişi değiştiremezsin, geleceğe hükmedemezsin. Öyleyse en değerli an şu andır. TOLSTOY

 

 

 

Günün Kitabı

 

ASRIN İHANETİ

 

Yazar: Safiye ÇETİNKAYA