AVERAJ DÜZELDİ

01/10/2018 22:29 1384

 

Adana Demirspor son haftalarda aldığı seri galibiyetler ile puan cetvelinde 3. ncü sıraya demir attı. Rakip Eskişehirspor'un durumunu biliyoruz. Borç batağında oldukları için transfer yapamadılar ve genç takım ile sahaya çıkıyorlar. Adana Demirspor'un dost takımı Eskişehir karşılaşmanın başından sonuna kadar iyi niyet ile mücadele etti ve gücü oranında futbolunu oynadı.

Eğer sezon başında Başkanlığa Murat Sancak gelmeseydi Adana Demirspor'un gelecekteki akıbeti Eskişehirspor gibi olacaktı. Onun için yatıp kalkıp Başkan Murat Sancak'a teşekkür edin.

Takım gün geçtikçe daha iyi şeyler yapmaya başladı. Ancak, olumlu konuşmak için daha çok erken. Şampiyonluk yarışının içerisinde olan kuvvetli takımlar ile henüz oynamadık.

Gençlerbirliği ve Boluspor maçlarını bekliyorum. Bu maçlarda takımın ne yapacağını merak ediyorum. Bu iki rakibi yenersen ipi göğüsleyip şampiyon olursun.

Tabi ikinci olarak çıkma şansın oluyor, ancak şampiyon olmuş olmuyorsun...

4 gol attığımız bu karşılaşmada ben Pote'den de bir-iki gol beklerdim. Ancak olmadı mı olmuyor. Bir taraftan da seviniyorum. Rakip takımlar Pote'yi marke ettiği zaman sahneye kim çıkıp skor tabelasını değiştirecek diye düşünüyordum. Artık düşünmeme gerek kalmadı. Kage gibi kuvvetli ve sprinter bir futbolcun var. Rakip takım defansını "hallaç pamuğu" gibi dağıtıyor ve skor tabelasını değiştiriyor. Ayrıca Galip gibi son derece kaliteli ayakları olan bir futbolcun var. İsabetli şutlar ile rakip kalecilerin korkulu rüyası. Bu maçta son derece dikkatli ve topu sonuna kadar takip ederek golü Eskişehir ağlarına bırakması fırsatçılığın en güzel örneği idi.

Berk'i ben tutuyorum...

Henüz 22 yaşında ancak gol yollarında etkili bir isim. Attığı golde topu göğsü ile indirişi ve sol ayağı ile rakip kalecinin uzanamadığı köşeye topu bırakması bence akıl dolu ve meziyet içeren bir gol idi. Bu da bu futbolcunun kalitesini gösteriyor. Yani yapılan transferlerde iyi ki alınmış dediğim futbolculardan.

Orkan için de alındığı zaman bu takıma faydası olur demiştim. Hatta Koseçki için de aynı cümleleri kurmuştum. Ancak ikisi de şuana kadar taraftarı tatmin edecek futbollarını sahaya yansıtamadılar.

Orkan topu alıyor, rakibi geçiyor, ekseni etrafında dönüyor, diğer rakibi de geçiyor ve daha sonra topu kaptırıyor.

Sonuç ne oluyor?

HÜSRAN!

Halbuki iki rakibini geçtikten sonra topu müsait olan arkadaşına verse, olumlu bir iş yapmış olacak ve kendisine çalım atmaktan da kurtulacak.

Koseçki'de içler acısı...

Bu futbolcu alındığı zaman sevinmiştim. Takımı karşı kaleye çabuk götürecek bir futbolcu diye. Ancak rakip takım futbolcularının markajından kurtulamıyor. Kurtulması için de ne yapması gerektiğini teknik heyetin antrenmanlarda izah etmesi gerekir. Hafta sonu deplasmanda Osmanlıspor ile karşılaşacak Adana Demirspor. Rakip ne kadar kötü bir performans çizse de Süper Lig'den yeni düştüğü için iyi bir kadrosu var. Yani ne zaman ne yapacakları belli olmayan bir rakip. Bu maçta alınacak bir galibiyet seri galibiyetlerin devamı demektir. Şimşek bunu yapacak güçte.

Başkan Murat Sancak, Eskişehir maçında taraftarlar ile maçı seyretti. Bu son derece olumlu bir yaklaşım. Bu gibi hareketler son derece önemlidir. Demirspor taraftarı başkanını severse inanın onun için ölüme! bile gider.

Başkan Murat Sancak'dan bir isteğim var. Adana'yı bayraklar ile donatsın. Adana Demirspor'u eski şaşalı dönemlerine taşısın. İnanın taraftarlar stadı dolduracak ve statta yer kalmayacaktır. Bir takım için hava son derece önemlidir. Örneğin Demirspor otobüsü stada gelirken caddelerde ve ara sokaklarda sallanan bayrakları futbolcular görecekler ve inanın daha dikkatli ve istekli olacaklardır.