ATANLA TUTAN!

24/09/2018 21:04 1463

Adana Demirspor şampiyonluk yolundaki hedefine adım adım yaklaşıyor. Altınordu gibi çok koşan ve mücadele hırslı, son derece yüksek olan bir takımı kendi evinde yenmek kolay olmasa gerek.

Her zaman söylerim iyi bir kaleci bir puandır diye. Çağlar transfer edildiğinde bazı kişiler tarafından eleştirilmişti. Benim takip ettiğim, yetenekli kalecilerden birisi Çağlar. Son derece soğukkanlı ve karar verdiği zaman hamlesini yapan bir kaleci. Bilhassa cepheden gelen toplarda müthiş sezgisi ve reflekse sahip. Ancak Adana Demirspor'un bu defansında kendisine çok iş düşecek.

Altınordu maçında da kritik kurtarışlar ile takımının 3 puan alması için elinden geleni yapan isimler arasında yer aldı.

Pote için söyleyecek söz bulamıyorum. Keşke yaşı daha genç olsaydı da uzun yıllar Adana Demirspor'a faydalı olabilseydi. Attığı golde, topu alışı, rakibi geçişi ve köşeye topu yuvarlaması inanın "AKIL DOLU" idi.

Yani ATAN ile TUTAN iyi olunca, bir de galip gelirsen söyleyecek bir şey bulamıyorsun.

Ahım şahım bir futbol oynamıyoruz. Tecrübeli futbolcuların ne kadar hata yapsalar da bir noktada maçı forse etmeleri son derece önemli...

Teknik direktörün işine karışmam, çünkü bu futbolcular ile yaşayan o...

Futbolcunun yapılan antrenmanlardaki performansının ve ruh halini en iyi analiz eden kişi o...

Oynayacağın rakibe göre sistemi belirleyen ve ilk 11'i sahaya süren kişi de o...

Örneğin, Berk Yıldız sonradan oyuna giren bir futbolcu. Ancak takımı ateşleyen bir futbolcu. Çabuk, sprinter ve rakip savunmayı rahatsız eden yetenekli bir futbolcu. Demek ki şuanda ilk 11 de oynayacak durumda değil. Onu hazırlayacak ve istediği performansı yakaladığı zaman ilk 11 de görev alacaktır.

Koseçki ve Orkan bu takımın en önemli iki ismi. Ancak Altınordu maçında beklenen performanstan çok uzaktalar. Orkan eğer Beşiktaş'ta forma giymek istiyor ise Adana Demirspor'da ki performansının çok üstünde olması gerekiyor. Eğer böyle giderse "Beşiktaşlı Orkan" olarak kulüplere transfer olur ve Türkiye'yi arşınlar.

Koseçki ilk haftalarda daha derli-toplu ve ne yaptığını bilen bir oyun sergiledi. Ancak bu tip maçlarda sürati ve becerisini ön plana çıkartması gerekir diye düşünüyorum.

Hafta sonu muhteşem taraftarımızın önünde Eskişehirspor'u ağırlayacağız. Bu maçtan alınacak 3 puan ilerisi için ışık olacaktır. Başkan Murat Sancak, takım galip geldikçe bu işten zevk alacaktır ve daha önemli oluşumlara imza atacaktır. Bu sezon bu takım şartlar ne olursa olsun Süper Lige çıkacaktır.

Sonrası mı?

Onu o zaman geldiğinde düşünelim.