ASKİSPOR SAVAŞMALI

04/04/2018 23:45 3269

Belki bu yazın zamanlama olarak geç olacak ancak gerçekleri yazmak zamansız da olsa elzem sayılır. Küme düşmeme mücadelesi veren ASKİspor şuana kadar galibiyet hanesine ancak 2 Becker 1 İÜSK 1 AGÜ galibiyetlerini yazdırarak son 3 müsabakaya sancılı giriyor.

Sezon başında geçmiş dönem borçlar ve bu ligde oynayamayacak oyunculara yüksek ücret vererek sözleşme imzalatıp zor bir dönem yaşayan ve daha sonra acemice bir Galatasaray hükmen mağlubiyeti alarak tamamen kaderine terk edilen bir ASKİSpor şuan ligimizin bitmesine 3 hafta kala yaşam mücadelesi veriyor.

Değiştirilen 3. hoca Olcay Orak ile birlikte basketbol piyasasında kalan oyuncularla takviye edilen ASKSpor da Nilay geldiği günden bu yana faydalı basketbol oynuyor ancak kadronun kalan kısmı özellikle Kamile Marina Baş gibi oyuncular savaşmayı sevmeyen savunmada yorulmayan bir görüntü çiziyor. Bu yüzden önde götürdüğü müsabakayı biran da 15 sayı geriye düşecek kadar yumuşak basketbol oynuyorlar.

Şuan Fenerbahçe, Galatasaray deplasmanı evinde YDÜ ile maçı olan ASKİSpor’un bu müsabakaları kazanma olasılığı çok zayıf. İÜSK takımı ile YDÜ evinde Botaş ve deplasmanda Çukurova maçları bulunuyor. Bunlardan birini dahi kazanacak olan istanbul ekibi ligde kalacak şekilde bir fikstüre sahip.

Kalan bu 3 hafta ASKİSpor’un kaderini belirleyecek