ASKİSpor kolay kaybetti

21/01/2018 22:04 1751

Maçın skoruna bakınca müsabakanın çok çekişmeli geçtiğini tahmin edecek olanlar olabilir. Ancak bence bu maçın kırılma anı ikinci periyotta ki Askispor’un oyuncuların müsabaka da yaptıkları hatalar ve kaçan faul atışlarıydı.

İlk iki periyot Nacichaite yokları oynarken Marina Baş özellikle dışarı da oynamayı tercih edip çok top kaybı yapınca ve attığı şutları sokamayınca Ormanspor attığı kolay sayılarla 34-23 ilk yarıyı önde bitirdi.

İkinci yarı Nilay ve Şaziye'nin gayretleriyle farkı kapatan Aski'ye Ormanspor’da Jasmine Thomas cevap verince belki de ligin sonunu getirebilecek bu maçı Aski kaybetmiş oldu.

Askispor’un mutlaka Simss ayarında bir skorer oyuncuya ivedi şekilde ihtiyacı vardır. Yeni transferlerden Nilay ve Şaziye oynadıkları basketbol ve hırsla diğer oyunculara örnek olmalıdırlar. Marina Baş'ın mutlaka boyalı bölgede oynamasını sağlamak şart. Kamile'nin oyunun bazı zamanlarında vurdum duymaz olması da affedilecek bir konu değil.

Takımın Antrenörü Olcay Orak bu takımı düzlüğe çıkartmak için elinden gelenin fazlasını yapıyordur ancak mutlaka bir skorer atıcı oyuncu transfer ettirmesi şart.